Región Dél-komárom 2022. 10. 14.

Kajakáreň Kavicsos ukončila svoju sezónu v sprievode osláv

Od organizátora Františka Janka sme sa dozvedeli, že táto sezóna sa vydarila, je o čom rozprávať a na budúci rok chystajú veľa noviniek.

„Počas sezóny v Komárome sme hostí, milovníkov vody a plachtenia privítali množstvom programov a vďaka Bohu nás navštívilo veľa ľudí. Je pravda, že hladina Dunaja bola niekoľko týždňov kvôli suchu dosť nízka, ale celkovo sme mali dobré obdobie. Počas víkendového rodinného programu od obeda do piatej privítame záujemcov rybacou polievkou. O hudbu sa postará DJ Tom Tailor, teda Tamás Szabó.“

Neformálne, priateľské podujatie slúži aj na charitatívne účely, pričom výťažok podporuje združenie v Szőny  – Csudijó.

Čo sa týka budúcnosti, združenie pripravuje na leto ešte viac podujatí, podľa plánov štyri podujatia, takže okrem tradičných túr sa budeme môcť zúčastniť aj pretekov vo vodnom slalome.

Sklad lodí Kavicsos otvoril svoje brány minulú jar. Podľa majiteľov – Ferenca Janka a Andrása Molnára – je už dlhodobo potrebné zariadenie, kde by si majitelia lodí a člnov, ale aj kajakári odložili svoje plavidlá, a to nielen počas sezóny, ale dokonca aj počas celého roka.

V upravenom, murovanom oplotenom areáli bol vytvorený 10-miestny krytý úložný priestor, ktorý možno neskôr pojme aj 55 lodí.