Šport 2017. 08. 03.

Kajakáreň obnovia z príspevku 60 tisíc eur

Príspevok 60 tisíc eur dostane komárňanský Kajak – kanoe klub na obnovu kajakárne od Slovenského ministerstva školstva, vedy a športu – povedali dnes doobeda na tlačovej konferencii: Soós Tibor, bývalý riaditeľ klubu; Broczky Ladislav, súčasný riaditeľ; a Bastrnák Tibor, poslanec parlamentu (Most).

Z tejto sumy chcú komfortnejšími spraviť v kajakárni sa nachádzajúcich 10 izieb (23 lôžok) a samozrejme aj k nim patriace sociálne zariadenia. V izbách sú v prvom rade umiestnení hostia klubu a tými sú najmä počas jesennej sezóny juniorskí športovci. Súťažiaci sem prichádzajú z rôznych častí Európy. Budova, ktorú obnovovali naposledy v roku 2002, túto renováciu nutne potrebuje. Z peňazí budú môcť vykonať aj určité fasádne úpravy.

Klub sa dostal k príspevku vďaka pomoci Tibora Bastrnáka. „Dozvedel som sa, že ministerstvo školstva a športu sa chystá poskytnúť príspevky istým športovým klubom – povedal na tlačovej konferencii. – Okamžite som vyhľadal pána ministra Petra Plavčana. Ja osobne si myslím, že komárňanský kajak – kanoe klub si pomoc vo forme príspevku zaslúži, keďže svojimi vynikajúcimi výsledkami reprezentuje nielen región, ale aj celé Slovensko. Po osobnom stretnutí som nadviazal kontakt s klubom a upozornil som ich na túto možnosť a poskytol som im potrebné informácie, podľa ktorých by bolo dobré vypracovať verejnú súťaž. Stali sa úspešnými: Na minulotýždňovom zasadnutí rada schválila klubom odovzdané dokumenty.“

Komárňanská kajakáreň patrí do vlastníctva samosprávy, prevádzkuje ju Comorra Servis a nájomcom budovy je kajak – kanoe klub. Športový klub, ktorý má prestížnu minulosť je jedným z najúspešnejších klubov nášho mesta, keďže vychoval viac majstrov sveta a dokonca aj olympijských víťazov. Juniori kajak – kanoe klubu patria medzi najlepších našej krajiny; klub juniorov je zároveň najvyhľadávanejším klubom medzi deťmi.