Mix 2019. 04. 15.

Kam počas veľkonočných sviatkov v Komárne a v okolí?

Sviatok Veľkej noci prináša so sebou nielen maľované vajíčka a sviatočné dobroty na stole ale i voľný čas. Niektorí sa rozhodnú tento čas tráviť oddychom v rodinnom kruhu alebo pred televíziou. Pre tých, ktorí sa avšak rozhodli tento čas využiť trošku dobrodružne, prinášame pár tipov na program v okolí Komárna.

Do pevnosti aj cez sviatky

Chcete ostať v pohodlí mesta, ale zároveň zažiť menšie dobrodružstvo počas sviatočného víkendu? Nadýchajte sa histórie mesta so svojou rodinou počas komentovaného sprievodu po pevnosti. Pevnosť v Komárne bude mať otvorené brány pre návštevníkov v sobotu (20. apríla) o 11:00 a o 14:00.

Výlet do Kolárova

Vedeli ste, že len 23 kilometrov od Komárna sa nachádza jediný lodný mlyn na Slovensku? Vodný mlyn je okrem svojho Múzea vodného mlynárstva jedinečný aj krásnym prostredím. Mlyn je súčasťou areálu s viacerými technickými pamiatkami a možnosťou oddychu a občerstvenia. K nemu môžeme prejsť 86 m dlhým mostom, ktorý sa považuje za najdlhší most s drevenou konštrukciou v Európe. Mlyn, ktorý je umiestený na mŕtvom ramene Dunaja je prístupný verejnosti i vo sviatočnom období denne od 10:00 do 17:00.

Zdroj: slovakia.travel

Po stopách Rimanov v Iži

Len pár kilometrov od Komárna v obci Iža môžete načrieť do studnice histórie Rímskej ríše. Rímsky kastel Kelemantia leží priamo na ľavom brehu Dunaja, asi 4 km východne od ústia Váhu. Ako tábor Brigetio bol súčasťou pevnostného systému (limes romanus) vybudovaného pozdĺž severných hraníc provincie Panónia. Dnes je priestor vymedzený ruinami, ktoré sú známe pod menom Leányvár (Dievčí hrad, Devín). Priestor je voľne prístupný verejnosti v každom období.

Zdroj: archeol.sav.sk

Túra na Veľkoléskom ostrove

Ak sa chcete rozhýbať a spáliť sviatočné koláče, ideálnym programom je menšia túra alebo cyklotúra. Takáto možnosť sa naskytá na ostrove Veľký Lél, ktorý je súčasťou obce Zlatná na Ostrove. Ostrov zažil záchranu v rokoch 2004 až 2005, kedy bol zaradený do európskej siete chránených území Natura 2000. Ostrov odvtedy zažíva ochranu a obnovu v oblasti fauny aj flóry. Na ostrov sa môžete dosť po Mahulieninom moste, kde sa natáčala známa slovenská rozprávka Mahuliena – zlatá panna.

 

Zdroj: broz.sk

Do Patiniec za oddychom

Ak máte predsa len chuť si poriadne oddýchnuť a nečerpať sily na pracovný týždeň, jednou z možností je návšteva wellnessu v Patinciach. Wellness Hotel Patince totiž ponúka oddych v bazénovom svete, ktorý tvorí spolu až 6 bazénov. V bazénoch využívajú vodu z vlastného termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Oddych pre svoje telo a dušu tiež môžete nájsť v saunovom svete. Vybrať si môžete z jeden zo štyroch saún a to fínskej, švédskej, bylinkovej alebo parnej sauny. Využiť tiež môžete jednu z rôznych druhov masáží, zábalov alebo procedúr.

Zdroj: wellnesspatince.sk

Plánujete si oddýchnuť na niektorom z miest? Podeľte sa s nami v komentároch!