Región Dél-komárom 2024. 07. 09.

Kancelária Tourinform chystá letný poznávací zájazd

Aj naďalej majú tematické prehliadky veľká úspech, zúčastňujú sa ich stovky ľudí. Najbližšie, 20. júla, budeme môcť podrobne spoznávať históriu nášho mesta. Spýtali sme sa manažéra kancelárie Tourinform, Tamása Proczellera.

V sobotu 20. júla uskutočníme našu ďalšiu tematickú pešiu túru, ktorá poskytne špeciálnu príležitosť spoznať mesto Komárom a Komárno na oboch brehoch Dunaja. Naša prehliadka začína o 10:00 z kancelárie Tourinform, ktorá sa nachádza na 2 Igmándi út,“ prezrádza na úvod Tamása Proczeller.

Kade bude viesť prechádzka? „Štartujeme z Komáromu a budeme pokračovať do Komárna. Cestou sa zastavíme na Palatínovej ulici, potom pokračujeme smerom na Lehárovo námestie a nakoniec prídeme na Klapkovo námestie . Počas prehliadky mesta podrobne predstavíme históriu a kultúru mesta. Prehliadka končí v návštevníckom centre dedičstva Brigetio v Komárome. Tu si môžeme pozrieť výstavu „Rekonštrukcia Komáromu po Trianone“, ktorá približuje rozvoj južnej časti mesta.“

Pre účasť na zájazde je potrebná predbežná registrácia. Prihlášky sa prijímajú osobne v kancelárii Tourinform v Komárome alebo online na iranykomarom.hu. Účastnícky poplatok je možné uhradiť osobne v hotovosti alebo bankovou kartou, prípadne online bankovou kartou alebo bankovým prevodom vopred.

Účastnícky poplatok pre dospelých je 2 500 HUF, pre študentov a dôchodcov 1 990 HUF a pre obyvateľov Komáromu 1 500 HUF. Pre deti do 6 rokov je účasť bezplatná.

Dĺžka túry je 4,5 kilometra a plánovaná je na 3 hodiny. Toto trvanie sa môže zmeniť na základe rozhodnutia sprievodcu. Prehliadka je nenáročná, odporúčame však mať vhodné oblečenie a obuv.

Maximálne kapacita pre túru je 30 osôb. Je dôležité, aby sa uchádzači prihlásili včas, aby si zabezpečili svoje miesto. „Túto prehliadku odporúčam všetkým, ktorí chcú lepšie spoznať históriu a kultúru Komáromu. Dúfam, že veľa ľudí sa k nám pridá a zažije nezabudnuteľný zážitok! Všetkých srdečne vítame!“