Región Dél-komárom 2023. 07. 21.

Kancelária Tourinform chystá najnovšie výlety v okolí Komáromu

Najnovší výlet kancelárie Tourinform sa bude konať v sobotu 29. júla. Destináciou bude Ostrov Svätého Pavla v časti Koppánymonostor.

„Ostrov je jedným z prírodných divov nášho mesta! Oplatí sa ho preskúmať, alebo, ak ste tam už boli, oplatí sa túto oblasť navštíviť znova, keďže ostrov nám zo sezóny na sezónu neustále ukazuje novú tvár. Objavme spolu živý svet močiarov a slatín, ktoré sú v objatí Dunaja skutočnou vzácnosťou. Nie je náhoda, že ostrov Svätého Pavla inšpiroval aj klasiku Móra Jókaiho Zlatý muž. Započúvajme sa do tichých piesní monumentálnych „lákačov“ a spoznajme históriu 200-ročných topoľov čiernych z ihličnatých a listnatých hájov. Skrátka, poďme tam, kam chodia len vtáky,“ povedal Tamás Proczeller, manažér kancelárie Tourinform.

Prehliadka začína o 9:45 od informačnej tabule oproti autobusovej zastávke vo Fácáne, ktorá je dobre dostupná autom alebo bicyklom. Ak prídete MHD, môžete využiť autobus 2T, ktorý odchádza z autobusového terminálu v Komárome o 9.05 h. Musíte vystúpiť na zastávke Fácán telep. V prípade spiatočnej cesty autobus odchádza z danej zastávky o 12:58 hod.

„Skupinu vedie sprievodca, ktorý bude so skupinou po celý čas. Prechádzka je naplánovaná na 3 hodiny, je nenáročná a vedie prevažne rovinatou krajinou. Stojí za to postarať sa o ochranu pred komármi a kliešťami a tiež je dôležité vybrať si správne oblečenie a obuv! V prípade nepriaznivého počasia bude zájazd organizovaný 5. augusta,“ doplnil office manager.

Prehliadky sa môžu zúčastniť len registrovaní záujemcovia. Registrovať sa môžete na nasledujúcom LINKU!

Zdroj: sziakomarom.sk