Región Dél-komárom 2023. 05. 03.

Kancelária Tourinform organizuje tento víkend zájazd do mesta Bábolna!

Nová tematická exkurzia do mesta Bábolna sa začne 6. mája o 9.30 h. Stretnutie sa tentoraz opäť uskutoční v Tourinforme v maďarskom Komárome, na adrese Igmándi út 2.

„Všetkých srdečne pozývame na špeciálny výlet s konskou tematikou, počas ktorého sa môžete dozvedieť o kultúre a histórii súvisiacej s koňmi. Naším cieľom je tentokrát Národný žrebčín Bábolna. Tam môžeme nahliadnuť do toho, ako kone žijú svoj každodenný život a ako sa o ne stará. Počas programu spoznáme žrebčín, expozíciu histórie žrebčína, jazdiareň, históriu jazdectva. Nahliadneme do tajov poľovníctva ako povolania a môžeme sa ponoriť aj do sveta jazdeckého športu. V stajni sa samozrejme stretávame aj s koňmi a na dvore si vychutnáme krásne jarné počasie pri posedení na konskom záprahu. Vítame všetkých, ktorí sa chcú k nám pridať a zažiť tento výnimočný zážitok spoločne,“ povedal vedúci kancelárie Tamás Proczeller.

Účastníci sa podľa plánovaného programu zídu v kancelárii Tourinform od 9:30 hod. Účastníci prídu o 10:30 do Národného žrebčína Bábolna, kde uvidia múzeum koní, žrebčín, stajne, múzeum kočov so sprievodcom a v prípade priaznivého počasia sa uskutoční aj krátka prechádzka v miestnom arboréte. Návrat domov bude okolo 15:30.

Národný žrebčín Bábolna slúži chovu maďarských koní už viac ako dvesto rokov, návštevníci mohli nahliadnuť do minulosti i súčasnosti farmy.

Kone žrebčína predstavujú chovateľskú hodnotu svetovej triedy. Hodnota každého žrebca môže dosiahnuť desiatky miliónov forintov.

Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. je v súčasnosti vo vlastníctve štátu, žrebčín má 260 koní. Okrem organizovania chovateľských úloh je spoločnosť na čele aj v oblasti výcviku koní, organizovania veľtrhov, konferencií a súťaží. Spoločnosť víta zahraničných aj domácich návštevníkov v ktorýkoľvek deň v roku.

Zdroj: komarom.hu