Región Dél-komárom 2023. 12. 12.

Kancelária Tourinform v Komárome bola zrekonštruovaná

V minulom roku sa v turistickom informačnom centre v maďarskom Komárome, ktoré prevádzkuje Városmarketing és Turisztikai Nonprofit Kft., udialo množstvo pozitívnych zmien. O podrobnostiach hovoril vedúci kancelárie Tamás Proczeller.

„Začiatkom roka sme sa rozhodli, že sa pokúsime zariadiť interiér kancelárie viac v súlade s príručkou Maďarskej turistickej agentúry. Vnútorná recepcia tak získala ešte príjemnejší a domáckejší dizajn, takzvané hub usporiadanie. Hosťom a záujemcom sú k dispozícii publikácie pokrývajúce celé Maďarsko zoradené podľa jazyka a turistickej oblasti. Komárom, ako aj publikácie v anglickom a nemeckom jazyku, dostali osobitné miesto.

V kancelárii prezentujeme turistické atrakcie nášho mesta aj mimo kancelárie. Tak získali Hviezdicová pevnosť, pevnosť Monostori, pevnosť Igmándi, kúpele Brigetio a WF, návštevnícke centrum dedičstva Brigetio, ako aj Maďarské jazdecké divadlo v Komárome a zelené turistické atrakcie a prírodné hodnoty oblasti informačnú tabuľu. V súlade s myšlienkou „jedno mesto, na dvoch brehoch Dunaja, v dvoch krajinách“ budú na samostatnom rozhraní prezentované aj Alžbetin most, Most Monostori a Komárno,“ uviedol prednosta úradu.

Aj webová stránka mesta iranykomarom.hu pre cestovný ruch sa neustále vyvíja. Okrem miestnych atrakcií, poskytovateľov služieb, ubytovania a kalendára podujatí pribudnú na stránke aj pamiatky slovenského Komárna, ktoré sú teraz v šiestich jazykoch.

„Naša kancelária tento rok organizovala tematické zájazdy, ktoré prilákali takmer 600 ľudí a vďaka ďalšiemu rozvoju je teraz možné tieto zájazdy rezervovať online platbou kreditnou kartou na rozhraní iranykomarom.hu. Tu by som rád poznamenal, že naše zájazdy sa počas roka nezaoberali len turistickými atrakciami Komáromu (HU) a Komárna (SK, ale zorganizovali sme aj niekoľko výletov do Národného žrebčína Bábolna a mali sme aj tematický deň na južnom Slovensku. Tento víkend nás čaká bezplatná adventná prechádzka so sprievodcom. 17. decembra začína prechádzka z kancelárie na 2 Igmándi út o 16:00 a po predstavení posvätných miest južného Komáromu konečne prichádzame na Szabadság tér, na vianočný trh organizovaný pred radnicou. Okrem vianočného programu Základnej umeleckej školy Egressy Béni vystúpia NikaCaramel a Réka Koós,“ dodal Tamás Proczeller.

Ďalšou súvisiacou správou je, že kancelária v maďarskom Komárome skončila nad národným priemerom v prieskume mystery shoppingu vnútorného kontrolného systému Maďarskej agentúry pre cestovný ruch. Desaťkrát do roka sa rôznymi spôsobmi preveruje pripravenosť, proaktivita a ústretovosť zamestnancov úradu osobnými a online dopytmi.

Zdroj: sziakomarom.sk