Šport Dél-komárom 2022. 06. 10.

Kancelária Tourinform v Komárome prichádza s novinkou pre cyklistov: Po stopách pevnosti

Ešte stále je možné sa prihlásiť na akciu s názvom „Po pevnosti na bicykli,“ ktorá sa bude konať v sobotu 11. júna od 9:00. (Igmándska cesta 2., Komárom, Maďarská republika).

„Pevnosť v Komárome patrí medzi jednu z najvýznamnejších inštitúcií v Maďarskej republike. Najväčší obranný systém v srdci Európy tak jednoznačne stojí za návštevu. Preto vznikla myšlienka pre usporiadanie tejto 20km cyklotúry, vďaka ktorej bude možné počas 4-5 hodín objavovať krásy miestnej histórie a prírody. Sprievodcom bude Olivér Szabó, ktorý predstaví aj jednotlivé výstavy,“ informuje Tamás Proczeller, riaditeľ kancelárie Tourinform.

Prvou zastávkou bude Dunajská bašta Monoštorskej pevnosti, kde bude po prehliadke výstavy nasledovať návšteva pevnosti v Komárne (SK).  Po Monoštorskom moste sa sprievod presunie na obed do reštaurácie Apáli, následne na hrádzi pri Váhu navštívia Starú a Novú pevnosť. Po ceste cez Klapkovo námestie sa cyklisti vrátia cez starý most späť do Maďarskej republiky. Tam sa vyberú po stopách Igmándskej pevnosti, navštívia jazero Rüdiger, radnicu a celá cyklotúra sa zakončí návštevou Hviezdicovej pevnosti.

„A niekto nemá vlastný bicykel, tak je možnosť zapožičať si bicykel aj od Kombibike.eu,“ dodáva Tamás Proczeller.

Na Slovensku je potrebné mať pod 15 rokov a mimo obývaných oblastí vlastnú helmu a reflexnú vestu. Túra bude prebiehať len po obývaných miestach, avšak tieto prvky sú odporúčané.

Viac info TU.

Zdroj: komarom.hu