Región Dél-komárom 2023. 12. 04.

Karatisti z Komáromu sú majstrami sveta!

Pred pár dňami sa v Belehrade konali majstrovstvá sveta v karate a Svetový pohár. Súťaž spojila najlepších svetových súťažiacich. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 2000 ľudí zo 46 krajín.

Imre Fileptréner maďarskej reprezentácie Fudokan, povedal, že majstrovstvá sveta sa odohrávali v dvoch hlavných systémoch, na tatami často nastúpilo viac ako pol stovky ľudí na každom podujatí, no víťazne mohol vyjsť len jeden šampión.

Medzi pretekármi Den Shin Dojo boli rutinní borci ako Albert Patrik a Levente Csajághy, no objavili sa aj tri nové talenty, medzi ktorými boli Ákos BazsóAttila Farka a Ádám Gyurcsovics, ktorí reprezentovali Maďarsko ako členovia maďarského Fudokan Teamu.

V posledných rokoch sa športovci z južného Komáromu vždy vracali domov s majstrovskými titulmi z ME a MS a nebolo tomu inak ani tentokrát. Filep Imre, majster Den Shin Dojo, bol opäť hrdý na to, že seniorský tím dokázal vyhrať svetový titul v kumite, keď vo finále porazil hostiteľský tím zo Srbska.

Nesklamali ani nováčikovia: v juniorke 16-17 rokov družstvo obsadilo v kata tretie miesto a Ákos Bazsó v kadetskej 14-15 ročných bojoval tesný boj a hoci prehral až rozhodnutím rozhodcu, obsadil piate miesto.