Šport 2016. 06. 10.

Keď sa plavíme my! Komárno obľahnú motorové člny!

1. a 2. kolo Majstrovstiev Slovenska rýchlostných motorových člnov

11.-12. júna Komárno Vážsky Dunaj riečny kilometer 1 – 2 (depo na parkovisku pod mostom cez Váh). 1. a 2. kolo Majstrovstiev Slovenska rýchlostných motorových člnov v kategóriach:

O 350 ccm (závodné klzáky do 350 ccm),TS-1000 (katamarany, a člny s dnom vo tvare písmena V do 1000 ccm)FV 500 (závodné klzáky s motormi zn. Víchor voľne upravenými, nazývaná tiež kategóriou Veterán, nakoľko pretekári sú zväčša bývalí pretekári, ktorí si predĺžili svoju športovú kariéru špeciálnymi úpravami cenovo dostupných motorov zn. Víchor)špecialitou podujatia bude aj prvá medzinárodná ukážka závodných klzákov Classic. Jedná sa o zrekonštruované pôvodné pretekárske originály osadené rekonštruovanými motormi po väčšine zn. Koenig. Táto kategória získava na obľube hlavne v Nemecku, Francúzku, Taliansku i USA
Pre deti to bude 2. kolo Majstrovstiev SR v kategórii Formula Future – jazda na gumenom člne s 5 PS silným motorom na slalomovej trati, za dohľadu skúseného kapitána, zároveň výučba viazania lodných uzlov spojená s pretekmi na čas.

Miesto konania: Komárno, Vážsky Dunaj
Organizátor: Kormorán Komárno z poverenia Slovenského zväzu vodného motorizmu

Ďalšie podujatia