Šport 2012. 02. 27.

Keller bodovo potiahol Komárno v súboji s ex-zamestnávateľom

Komárno sa s podporou 200 divákov vytrápilo v Leviciach, domov si však po tuhom boji a výsledku 53:62 prinieslo už siedmu výhru v rade!

Najlepší strelec zápasu Dominique Keller pripisuje zásluhy za výhru najmä skvelým fanúšikom. (FOTO: Mário Bočák)

Rozhodli trojky v závere
Za búrlivej atmosféry, ku ktorej prispievala svojou časťou asi dvestovka fanúšikov Komárna, sa derby začalo nervózne. Za všetko hovorí stav po piatich minútach – 4:0 pre domáce Levice. Obraz hry sa ale vo zvyšku štvrtiny zmenil. Domácim, ale najmä hosťujúcim pivotom začali padať koše. Do prestávky tak Komárno prebralo vedenie 11:15. Druhá štvrtina už bola úplne iná – ofenzívna mašinéria Komárna sa v úvode rozbehla, najmä v osobe Petra Szaba. Komárno si rýchlo vypracovalo viac ako desaťbodový náskok. Levičanom sa síce podarilo stiahnuť tri minúty pred koncom polčasu na 22:26, no sériou 3:11 si hráči MBK Rieker Komárno vytvorili dobrú východiskovú pozíciu pred začiatkom druhej polovice zápasu.

Tretia štvrtina ale Komárňanom vôbec nevyšla, prehrali ju 17:7 a to najmä „vďaka“ piatim stratám na ich konte. Koše dokázali dať iba z vyložených pozícií priamo spod koša. Levičanom sa podarilo stiahnuť na rozdiel jediného bodu, no to bolo z ich strany v ostatnom priebehu zápasu najviac, do vedenia sa ani raz nedostali. To bolo dôležité pred poslednou časťou hry, v ktorej Komárňanom padli dovedna štyri trojky, na čo hostia už reagovať nedokázali. Tuhý boj sa tak skončil šťastne pre hostí, ktorí si tak pripísali už siedmu výhru v rade.

ONYX Levice – MBK Rieker Komárno 53:62 (11:15, 14:22, 17:7, 11:18)
Body:
Keller 17 (5 doskokov), Szabó 13 (z toho 3 trojky), J. Jones 11 (5 doskokov), Kratochvíl 8 (5 doskokov), Johnson 6 (10 doskokov), Bilič 5, Bilík 2, Dubovský 0; Biňovský a Jurík do zápasu nezasiahli

Keller sa v Leviciach bavil

Všetci vedeli, že to raz prísť musí. Posledná „novinka“ na súpiske MBK Rieker Komárno (Marek Jurík je zapísaný od začiatku sezóny) Dominique Keller sa vrátil na horúcu domácu pôdu.

Po zápase sme sa rozprávali a najlepšie bodujúcim hráčom sobotného derby Dominiquom Kellerom, ktorý dosiahol za takmer 24 minút na ihrisku 17 bodov, 5 doskokov a 2 asistencie. Dominique si ešte v prvej polovici januára tohto roku obliekal práve žlto-zelený dres. Práve preto boli na jeho výkon zvedaví nielen hosťujúci diváci, ale aj tí domáci. V prvom meraní síl so svojim  bývalým zamestnavateľom Dominique vsietil iba 2 body, no odvtedy sa pod hranicu 10 bodov na zápas neprepadol.

A svoju formu potvrdil aj v 34. kole Extraligy. „Bola to zábava. Mal som pocit, ako by som musel v tomto zápase niečo dokázať. A aj sa mi to podarilo, keďže sme vyhrali,“ povedal na margo sobotného víťazstva na pôde Levíc. Zápas mal ale nečakaný náboj vychádzajúci z nie lichotivej úspešnosti streľby. Aj to bol podľa Dominiqua jeden z faktorov, prečo on a jeho spoluhráči dovolil Leviciam nadýchnuť sa k obratu. „Netriafali sme niektoré strely, ktoré nám inokedy padnú,“ spomenul si na horúce chvíle.

Najviac sa mu ale zablyslo v očiach, keď sme obrátili tému na fanúšikov, ktorých prišli do Levíc asi dve stovky, obsadili kompletne celý sektor hostí a spolu s tradične skvelým domácim publikom vytvorili len ťažko opakovateľnú atmosféru. „Podpora fanúšikov bola pre nás v tomto zápase veľmi dôležitá. Pravdupovediac nám vlastne vyhrali zápas, ich podpora bola úžasná! Zásluhy za sobotnú výhru idú najlepším fanúšikom v lige – fanúšikom Komárna,“ dodal.

Na záver sme sa Američana v službách Komárna spýtali na šancu prebojovať sa v nasledujúcich dvoch kolách na prvé miesto. „Verím tomu, že sa nám to podarí. Ak by Svit porazil v stredu Nitru, mohlo by tovyjsť,“  uzavrel.

TEXT: Tomáš Kottra

Oba celky sa strelecky trápili
Zápas v Leviciach sa vyznačoval neobvykle nízkou úspešnosťou streľby. Iba jediný hráč na ihrisku dokázal „potopiť“ viac ako polovicu svojich striel. Bol ním Ladislav Stojanov, komárňanský odchovanec v drese domácich Levíc, no pravda je taká, že dosiahol iba 4 body. Domácim rozhodne nepomáhala ani trojková streľba – iba dvakrát sa dokázali trafiť spoza oblúka, pričom Klein spálil všetkých 5 pokusov, celkovo 1/9 z hry. O málo lepší bol s úspešnosťou 2/9 Urland.

Ani hviezdny rozohrávač Komárna Jones nemal svoj deň. (FOTO: Mário Bočák)

Na strane Komárna to ale nebolo o nič lepšie, vynímajúc poslednú časť hry, kde dali Obuvníci 4 z celkovo šestice trojek, tri dal ostrostrelec Szabó. Dve pridal Jones, ktorý sa ale inak strelecky trápil, celkovo vsietil iba 3 z 15 striel z hry! Zabral ale Keller (8/16) so Szabóm (5/10) a aj toto bol dôvod, prečo napokon Komárno dokráčalo napokon k víťazstvu relatívne pokojne.

Rekapitulácia 34. kola

Každý zápas 34. kola basketbalovej Extraligy mužov púta svojim výsledkom pozornosť. Dve kolá pred koncom je konečná podoba tabuľky stále zamotaná.

Tak, ako sa očakával ľahší súboj Komárna s levickým B-tímom, Bystrica hrala po 39 minút vyrovnanú partiu s Nitrou. Práve Bystričania bojovali na diaľku so Žilinou o poslednú postupovú priečku. Zo súboja však vyšli lepšie Žilinčania, ktorí paradoxne pred prázdnym publikom porazili Spišskú Novú Ves a vykročili zápasom play-off naproti. Spišiaci si tak trochu skomplikovali situáciu, na krk a výhodu domáceho prostredia im v tejto chvíli dýcha piata Handlová, ktorá má ale o zápas viac a v sobotu oddychovala. Prvá trojka nezaváhala. Nitra i Komárno svoj boj napokon vyhralo, Prievidza až prekvapivo hladko najmä zásluhou 35 bodového Godbolda rozdrvila Svit.

BK Bemaco SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 80:72 (22:20, 19:26, 15:14, 24:12)
Najviac bodov: Žiak 29, Jašš a Majok po 13 – M. Neal 29, Marchyn 13, Hovaňák a Kitts po 6
TH: 20/10 – 22/15, fauly: 19 – 16, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Fuska, Šramko a Bugár, 500 divákov

BK Váhostav-SK Žilina – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 86:77 (25:24, 17:13, 24:12, 20:28)
Najviac bodov: Kosa 22, Závodný 15, Stojanovič 14 – Lošonský 26, Jefferson 23, Baťka 12
TH: 24/19 – 20/16, fauly: 23 – 24, trojky: 7 – 3, rozhodovali: Šarišský, Kovalčík a Turčin, hralo sa s vylúčením verejnosti

Najviac bodov:
 Bridgewaters 15, Bernard 13, Urland a Hallett po 9 – Keller 17, Szabó 13, J. Jones 11
TH: 23/17 – 13/10, fauly: 14 – 18, trojky: 2 – 6, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Szibilla, 1400 divákov

BC Prievidza – BK Iskra Svit 103:67 (24:20, 29:13, 26:23, 24:11)
Najviac bodov: Godbold 35, B. Davis a Potter po 15 – Mascoll 20, Henderson 18, Jefferson 12
TH: 18/11 – 22/18, fauly: 21 – 18, trojky: 12 – 5, rozhodovali: Zubák, Hrabuvčin a Doušek, 2200 divákov