Šport 2011. 09. 28.

KFC premrhalo vyhratý zápas

Ani vedenie o dva góly nemusí v závere zápasu znamenať, že je rozhodnuté. V zápase ôsmeho kola sa o tom bohužiaľ presvedčili hráči KFC Komárno.

Komárňania si pred zápasom v Topoľníkoch zdravo verili. Do zápasu vstúpili dobre a po väčšinu prvého polčasu mali mierne navrch. Po piatich zápasoch sa zobudil konečne aj útok, konkrétne Tomáš Kóša. Ten v 27. minúte hlavičkou poslal fialových do vedenia, ktoré do konca polčasu mohlo tak zdvojnásobiť, ako aj ‚vypariť‘. Ani jeden z tímov však nedokázal svoje šance premeniť, Komárno držal vo vedení dobrý Rusina, ktorý sa napokon stal smutným hrdinom zápasu pre KFC.

Tomu ale ešte predchádzala druhá gólová radosť hostí. Domáci v druhom polčase hru nielenže vyrovnali, ale v logickej snahe o vyrovnanie nebezpečne hrozili. Jednu z rozohrávok potom v 71. minúte zachytil aktívny Kóša a samostatný nájazd na brankára Zoltána Pappa, ktorý v prvom polčase striedal zraneného Németha, zakončil presnou strelou po zemi.

Následne sa Komárňania stiahli ešte viac do svojej obrannej ulity, ktorá bola až do samotného záveru nepriestrelná.  V bránke kraľujúci Rusina sa však nevyhol dvom fatálnym kiksom. Naprv mu lopta prepadla cez ruky až do brány a následne už neistý pustil za svoj chrbát aj loptu domáceho Adama Lelkesa, ktorý podľa divákov možno zahral rukou.

Tri minútky teda stačili na to, aby sa Komárno tak svojou nekoncentrovanosťou, ako aj odovzdanosťou pripravilo o skvelý výsledok z pôdy súpera. Nešťastný Rusina si po skvelých výkonoch vybral slabšiu chvíľku a už rozhodnutý zápas skončil v náš neprospech. Zápas ale určite nemôže ísť ‚na triko‘ iba Rusinovi, pretože súper vycítil a využil odovzdanosť našich hráčov. Otázne pritom boli striedania, ktoré Komárno ku koncu zápasu spravilo, keď išli z ihriska vysoký Tomáš Kóša

Družstevník Topoľníky – KFC Komárno 2:2 (0:1)
góly: 26 min. Tomáš Kóša (0:1), 73 min. Tomáš Kóša (0:2), 87 min. Miloš Tóth (1:2) a 89 min. Adam Lelkes (2:2)