Šport 2011. 11. 13.

KFC uzatvorilo jesennú časť víťazstvom

Do Komárna pred zimnou prestávkou pricestovali hráči Galanty, ktorí sa pohybujú na dne tabuľky a preto sme očakávali víťazné zakončenie jesennej časti.

Studený šmykľavý terén robil problémy obom mužstvám, no lepšie sa s ním vyrovnali hostia, ktorí mali od úvodu mierne navrch. Vytvorili si viac šancí ako Komárno, no ani to nezaháľalo. Domácemu tímu robila problém najmä rozohrávka z hĺbky poľa. Obrancovia si častokrát posúvali loptu, vpredu to bolo bez potrebného pohybu. Navyše vo 4. minúte musel ísť z ihriska Jozef Nagy, ktorého absencia bola citeľná.

Do obrany nenastúpil ani tréner Peter Lérant a tá bola neistá, strácala lopty pri rozohrávke a ponúkala súperovi, ktorý veľmi aktívne napádal, šance na brejky. Avšak všetky strely posielal mimo brány, alebo priamo do náručia brankára Rusinu.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu!

Prekvapivo udrelo ako prvé Komárno. V 16. minúte našiel Gabo Mlynár uličku v obrane Galanty na Gorana Antunoviča, ktorý bez problémov prekonal brankára hostí. Tento moment akoby zlomil stretnutie – hostia sa stiahli a domácim naopak stúplo sebavedomie. Veľkú šancu ešte počas prvého polčasu spálil Antunovič, no KFC ešte udrelo – Wilson prešiel cez dvoch hráčov Galanty a prihral Mlynárovi, ktorý z prvej posúval na Antunoviča. Ten opäť z prvej centrom na zadnú tyč našiel úplne voľného Mészárosa. Toho volej prepadol cez dobre sa presúvajúceho brankára Martina Šálku do brány.

V druhej polovici zápasu boli už viditeľne lepší hráči KFC. Galanta otvoria hru, no do šancí sa nedostávala, naopak Komárňania si vytvorili množstvo šancí z rýchlych brejkov, z ktorých sa góly snažili vyťažiť najmä ako-vždy-aktívny Mészáros a Uzola, ktorý vystriedal Mlynára. Dvakrát sa útočníkom v bielom podarilo trafiť bočnú sieť a keď ani ostatné šance neboli využité, KFC zaknihovalo domácu výhru 2:0.

KFC Komárno – FC Slovan Galanta 2:0 (2:0)
Góly: 16. Antunovič,  41. Mészáros