Región Dél-komárom 2023. 02. 21.

KFC v susednom Komárome plánuje otvoriť svoju prevádzku už počas tejto jari

V Maďarskom Komárome sa na jar otvorí prevádzka rýchleho občerstvenia KFC, informuje na komarom.hu primátor mesta Attila Molnár.

KFC vyrastie za reštauráciou Vasmacska, na parkovisku Tesco. Primátor označil za veľmi dôležitý krok, že aj najväčšie svetové značky vidia v meste fantáziu, čo tiež svedčí o tom, že Komárom sa snaží o vedúcu úlohu v regióne.

„Sme veľmi radi, že túto reštauráciu s rozlohou 290 m2 s 90 vnútornými miestami, 32 miestami na terase a drive-in obsluhou bude možné otvoriť už túto jar, čo znamená 40 nových pracovných miest pre ľudí, ktorí tu žijú,“ informuje primátor

Ako už  informoval portál kemma.hu mesto bolo vybrané pre vynikajúcu polohu ako aj pre jej turistický a kultúrny význam.

Spoločnosť už čoskoro začne s náborom nových zamestnancov. Najprv hľadajú manažérov reštaurácie a potom členov tímu, ktorí môžu reštauráciu otvoriť po úplnom, platenom školení. Čo najskôr chce spoločnosť prevádzkovať KFC v Komárome, výlučne s miestnymi a okolitými pracovníkmi.

KFC ( Kentucky Fried Chicken do roku 1991 ) je jedným z najväčších reťazcov rýchleho občerstvenia na svete. V súčasnosti je na svete viac ako 16 000 reštaurácií KFC. Hlavným profilom reštaurácií sú jedlá z kuracieho mäsa, ktoré sa už desaťročia pripravujú podľa rovnakej receptúry. Zákazníci na celom svete skonzumujú každý rok v reštauráciách KFC viac ako jednu miliardu kuracích produktov.

Počnúc Spojenými štátmi, dnes nájdeme portrét Harlanda Sandersa, zakladateľa KFC (čo je ochranná známka spoločnosti), v 137 krajinách sveta. Ďalšou ikonou reštaurácie sa stalo kura podávané v papierovom košíku.

Zdroj: komarom.hu