Šport 2022. 07. 11.

Klapkovo námestie obsadili obri

Vysokí hráči, množstvo basketbalových lôpt, diabli a plné námestie! V skratke by sme takto mohli zhrnúť doobedie v sobotu, kedy sa už tradične odohrával medzinárodný basketbal v Komárne.

Boli sme svedkami špičkových zápasov, keďže Komárno sa stalo najvýraznejšou zastávkou Basketball Slovakia 3×3 streetball . Podujatie sa sem hlavnému organizátorovi Ladislavovi Stojanovovi podarilo priniesť už po tretíkrát. Podujatie pozostávajúce z niekoľkých kôl si podmanilo Košice, Sereď, Trenčín a Handlovú. Mohol sa prihlásiť každý tím, ktorý má rád basketbal, aj cudzinci. Nakoľko je Komárne známe svojím basketbalom, tak sa prihlásilo množstvo tímov. „Žiaľ, propagácia tento rok nevyšla úplne ideálne, preto by som chcel sľúbiť, že budúci rok dáme domácim skorej vedieť, či niektorá zo staníc Basketball Slovakia 3×3 bude opäť hosťovať v našom meste.“

Okrem domácich sa na pódium postavili aj 2 členovia reprezentácie zo Srbska a Poľska. Z mladých talentov nechýbal ani Samuel Volárik z Komárna, ktorý je momentálne najlepším 3×3 streetballistom na Slovensku . Talentovaný hráč navyše v budúcom roku posilní basketbalový klub v Komárne.

A od jesene sa športovou halou opäť ozve basketbalový ruch. Mužstvo BC Komárno pokračuje v štarte sezóny s hlavným trénerom Zlatkom Jovanovičom na čele. Zaujímavosťou je, že sa im podarilo potvrdiť aj amerického hráča. Prajeme veľa šťastia!

Zdroj: sziakomarom.sk