Región 2013. 12. 25.

Klienti Domova sociálnych služieb Dúha vo Svätom Petre žijú skromne, ale šťastne

Najkrajšie sviatky Vianoce sa v Domove sociálnych služieb (DSS) Dúha, n. o., vo Svätom Petre konajú v slávnostnej atmosfére. „Predvianočná príprava spočívala v tom, že našich 16 obyvateľov navštevovali v katolíckej viere členovia spolku Svätá rodina“ – riaditeľka zariadenia Judita Badalová.

„Na Štedrý deň prichádzajú tradične do domova za môjho sprevádzania starosta obce a farár katolíckej cirkvi. Na obed odznelo požehnanie a pár pekných slov. V našom zariadení boli počas slávnostného obeda všetci obyvatelia, viacerí z nich, ktorým to zdravotný stav dovolí, dodržiavajú pôst“ – konštatovala Badalová. Na jedálenskom lístku nechýbali ryby, zemiakový šalát, opekance makové, oblátky, fazuľová polievka, koláče a ovocie. „Som presvedčená, že našim obyvateľom ponúkame tradične krajšie Vianoce, ako keby boli sami doma“ – zdôraznila. Viacerých klientov odvezú rodinní príslušníci až na Prvý sviatok vianočný, aby na Štedrý deň mohli byť obyvatelia domova spolu. Vďaka sponzorom pod stromčekom nechýbali ani darčeky. Riaditeľka sa pochválila aj tým, že domovu sa podarilo v týchto dňoch z vlastných finančných prostriedkov zakúpiť aj osobné motorové vozidlo. „Je to síce trojročné auto, ale nahradí náš starý už veľmi opotrebovaný automobil. Je to najkrajší darček za našej desaťročnej éry v našom zariadení“ – vysvetlila.

Podľa riaditeľky ekonomická kríza neovplyvnila bežný život domova. „Žijeme tu síce skromne, ale máme všetko. My sme tu všetci spokojní“ – hovorila záverom.

(zdroj: teraz.sk, ilustračné foto)