Mesto 2023. 10. 30.

Kniha Legendy Komárna sa teší veľkému úspechu a môžete ju mať aj vy!

Chcete vedieť aké sú legendy Komárna? Nadšenci pre mesto, miestnu históriu a kultúru sa rozhodli pretaviť svoje vedomosti do jedinečnej knihy, ktorá je dostupná v tlačenej aj elektronickej verzii.

Jozef Černek, riaditeľ súborov Slovenskí rebeli a Dramaťák nevie zatajiť svoje nadšenie pre mesto, kultúru a všetko s ním spojené. Popri rôznych divadelných predstaveniach sa rozhodli prilákať návštevníkom aj za pomoci sprevádzania po meste, ktoré je spojené s návštevami historických pamiatok a zaujímavostí mesta Komárno. Popri tom sa mladí herci na čele s Jozefom dozvedeli množstvo zaujímavostí o minulosti mesta a o tie sa rozhodli podeliť aj v písomnej podobe.

Na knihe spolupracovali aj pamiatkar Ľudovít Gráfel a kunsthistorička Eva Dénesová, ktorá obohatila popularizačnú literatúru o fakty a dohliadala na dodržanie autenticity diela. 

 Z pôvodne 200-stranovej publikácie vznikla 300-stranová knižka. Autori knihy čerpali z rôznych zdrojov a použili texty viacerých autorov. Knižka má byť akousi encyklopédiou nášho mesta.

Knižka je v predaji v kníhkupectve Diderot, a v papierovej aj elektronickej verzii na stránke kniha.legendykomarna.sk