Región 2017. 08. 10.

Kolárovo: Súčasťou jarmoku a tradičných hodov bude aj námestie vín

Návštevníci 33. ročníka Kolárovského jarmoku a tradičných hodov, ktoré mesto Kolárovo pripravuje na dni 11. až 13. augusta, budú môcť zavítať aj na námestie vín. 

Podľa samosprávy každoročne navštívi tieto podujatia približne 6000 ľudí. „Už teraz sme predali 320 stánkových miest, čo je podľa môjho názoru pomerne veľa na také malé mestečko, ako je Kolárovo. Podujatie je spojené aj s bohatým kultúrnym programom, v rámci ktorého sa predstavia známe i menej známe domáce i zahraničné hudobné skupiny,“ povedal primátor mesta, Árpád Horváth.

Pred mestským kultúrnym strediskom bude námestie vín, na ktorom sa predstavia predajcovia tohto moku najmä z Komárňanského okresu. „Okrem ochutnávok bude pripravený aj sprievodný program vo forme autentickej a modernej ľudovej hudby, pouličná zábava či operetný program z maďarského mesta Győr,“ dodal primátor s tým, že pre deti vybudujú malé zábavné mestečko, ktoré možno navštíviť počas celého jarmoku. „Tradíciou je aj prepojenie podujatia so športovými aktivitami, opäť sa bude konať medzinárodný hádzanársky turnaj Kolárovo Cup. Zúčastniť by sa na ňom malo 52 družstiev rôznych vekových kategórií. Ďalšou športovou aktivitou je medzinárodný streetbalový turnaj,“ ukončil Horváth.

Kompletný program Kolárovského jarmoku a tradičných hodov možno nájsť na webstránke samosprávy.

-TASR.SK-

Foto: ilustračné foto, zdroj: internet