Mesto 2019. 05. 23.

Komarátsky festival detí prináša pestrý celodenný program pre všetky ratolesti

Na oslavy Dňa detí sa tí najmenší v Komárne môžu tešiť už tento víkend. Pestrý program v nedeľu bude sprevádzať rodiny počas celého dňa vo viacerých kútoch v meste.

Na Námestí generála Klapku sa predstaví motorový klub Children of Heaven, pričom bude možná aj jazda na motocykloch pre deti. Ďalej sa predstavia známi pretekári aj so svojimi autami z tímu PS Tuning – Komárno. Programom na námestí malých tiež budú sprevádzať Animátori KN a prístupná pre verejnosť bude aj radnica.

Veľké javisko mesta rozozvučia koncerty a predstavenia počas celého popoludnia. Ako prví sa predstavia študenti Základnej umeleckej školy v Komárne s hudobno-tanečným predstavením. Ďalej bude pokračovať hudobná vložka v podobe skupiny Kolompos. Neskôr sa predstaví speváčka Réka Farkasházi so svojou hudobnou skupinou Tintanyúl. Hudobné popoludnie uzavrie skupina KicsiÓriás z južného Komáromu.

Nádvorie dôstojníckeho pavilónu bude tiež plné programu pre najmenších. S tematikou pre deti sa predstavia divadlá ako ÉS?!, Jaja alebo Bábkové divadlo Bábuci. Okrem toho budú počas celého dňa prístupné Izoldine drevené hračky a neskôr popoludní deti do spánku ponoria uspávanky s Kingou Süll.

Akčný program bude prebiehať aj na uzavretej časti cesty pri MsKs. Na mieste sa predstavia hasičské, policajné autá a sanitka a tiež bude prebiehať športové popoludnie s Fakultou telesnej výchovy Univerzity J. Selyeho. Policajný zbor tiež predvedie prácu s policajným psom a svoje športové zručnosti tiež predstaví Szayka Kempo Dojo klub.

V Anglia parku sa deti môžu tešiť na maľovanie na tvár, tetovanie trblietkami a hennou. Ďalej bude k dispozícii nafukovací hrad na skákanie a elektrický býk, na ktorom si deti môžu zajazdiť. Šikovné ručičky sa môžu zapojiť do tvorivých programov remeselníckych dielní alebo tvorivej dielne výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Komárne. Pohybové aktivity budú tiež prebiehať vo forme lukostreľby s Imrem Nagyom a tenčným programom so skupinou Hárompatak. O zvýšenie povedomia o životnom prostredí sa postará KompAkt prostredníctvom hier na danú tematiku.

Na program sa malí i veľkí môžu tešiť od popoludňajších hodín a to od 13:30 do 19:00.

Presný rozpis programu a ďalšie informácie môžete nájsť na Facebookovej udalosti V. Komálom Gyerkőcfesztivál – V. Komarátsky festival detí.