Šport 2023. 10. 10.

Komárňan Jaroslav Polách je novým majstrom Slovenska v hre č.8

V sobotu 7. októbra odštartovala kvalifikácia o osem postupových miest na nedeľný finálový turnaj. Do bratislavskej GALAXIE smerovalo viac ako dvadsať hráčov. Hralo sa systémom 2KO skrátené od 16.

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa hrali po piatich rokoch podľa nového formátu. V sobotu sa odohrala kvalifikácia a v nedeľu sa ukončili MSr turnajom z napínavým jednoduchým KO systémom.

Postupne sa vypracovala finálová šestnástka, ktorá už priamo bojovala o postup. Výsledkovo až na zápas Szabó – Tenk (6:8) sa zápasy skončili s troj a viacbodovým rozdielom.

Do nedele postúpili : Krovina, Tarina, Koniar, Cerulík, Pastula, Z. Lisík, Tenk a Milan Mrva.

V nedeľu už naplno začali boje o ďalší titul Majstra Slovenska, tentokrát v hre číslo osem. K postupujúcim sa pridali aj hráči TOP8, na poslednú chvíľu to stihol aj Polách, ktorý mal „africké turné“ ( JAR, QUATAR).

V osemfinále favoriti potvrdili dobrú formu aj keď niektoré výsledky boli veľmi tesné. Svedčí to o vyrovnanosti najlepších hráčov,“ informuje web biliard.online.

V štvrťfinále až tri zápasy skončili rovnako 8:4 a tak sa Lang, Polách a K. Mrva prebojovali do semifinále. K nim pribudol ako štvrtý semifinalista Köles, ktorý jednoznačne porazil Konárika 8:1.

Neustále sa zlepšujúci Daniel Lang vytrápil Jaroslava Polácha a v závere nakoniec podľahol 7:8.

Druhý z mladíkov, ktorý momentálne „poľujú“ po tituloch, Kristián Mrva bol takisto blízko vytúženej výhry. Jaroslav Polách odolal a získal ďalší titul Majstra Slovenska po výhre 8:7.

Zdroj: biliard.online