Mesto 2011. 07. 19.

Komárňan skončil vo väzení – polícia si ho všimla pri 191 kilometrovej rýchlosti

Jazdil napriek zákazu súdu, no pozor si nedával …

Motorkár z Komárna predbehol v piatok mimo obce policajnú hliadku na ceste I. triedy od Šurian do Nových Zámkov. Počas tejto jazdy dosiahol rýchlosť až 191 kilometrov za hodinu! Po odstavení a následnej kontrole ‘papierov’ tvrdil policajtom, že pri sebe nemá vodičský preukaz, a chcel sa preukázať technickým preukazom s tým, že je uvedený ako majiteľ motocykla.

Po predvedení na stanicu však policajti zistili, že im muž klamal. Motocykel totiž bol napísaný na jeho kamaráta, keďže 30-ročný Anton K. mal súdom nariadený zákaz vedenia motorového vozidla. Dokonca sa priznal k tomu, že takýmto spôsobom sa mu už podarilo niekoľko hliadok oklamať, prípadne im len ušiel bez zastavenia.

Komárňan už trestaný bol, a to z dôvodu štvornásobného marenia výkonu úradného rozhodnutia. Odsedel si 11 mesiacov a po prepustení zjavne nemal problém nielen sadnúť na motorku, či za volant, ale aj prekračovať maximálnu povolenú rýchlosť viac ako dvojnásobne a to aj napriek tomu, že mal zákaz na 3 roky. Aj inkriminovaná, 191-kilometrová jazda sa udiala v čase, kedy bol Anton K. ‘pod zákazom’.

ZDROJ: natankuj.sme.sk

Vyjadrite svoj názor