Mesto 2013. 06. 14.

Komárňan ukradol šesť miliónov českých korún, chytili ho

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu krádeže spred troch rokov už čelí 57-ročný muž z okresu Komárno.

FOTO: KR PZ Bratislava
FOTO: KR PZ Bratislava

Policajti objasnili krádež obrovskej sumy peňazí ešte spred troch rokov. Z boxu slúžiaceho na prevoz peňazí zmizlo vtedy šesť miliónov českých korún.

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu krádeže už čelí 57-ročný muž z okresu Komárno. Jednou z prvých vyšetrovacích verzií bolo, že kradol zamestnanec spoločnosti, ktorá prevoz peňazí zabezpečuje, čo sa nakoniec potvrdilo. Zoltán H. sa tohto činu dopustil v októbri 2010 v spracovateľskom centre jednej z bankových spoločností v Žiline.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová: “Z plombou uzavretého zabezpečené boxu, v ktorom boli bankovky rôznych mien v hodnote viac ako 900 tisíc eur, ukradol dva zväzky bankoviek v nominálnej hodnote tisíc a päťtisíc českých korún.”

Peniaze smerovali do Bratislavy, kde zistili, že im chýba šesť miliónov. Prípad prevzala polícia, prehľadali niekoľko vozidiel a zaisťovali stopy. Policajtom sa podarilo zistiť informácie o finančnej situácii a záujme jedného z podozrivých výhodne zameniť české koruny. Po zaistení všetkých potrebných dôkazov minulý týždeň zadržali muža kukláči.

Pri výsluchu sa priznal a odovzdal im 400 tisíc českých korún a zamenených 2 000 eur. Vyšetrovateľ ho už obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže, v prípade dokázania viny mu hrozí trest na 10 až 15 rokov.

TEXT: SITA

Vyjadrite svoj názor