Mix 2023. 09. 14.

Komárňania Jozef Akerman a Peter Eőzse idú do politiky s heslom: Nie sme dokonalí, ale pomáhať vieme

Dvaja Komárňania sa rozhodli okúsiť svet politiky v rámci politickej strany SME RODINA, ktorá sa na septembrovej kandidátke objaví pod číslom 13. Čo ich k tomu motivovalo a aké sú ich ciele?

Dobrý deň páni, vedeli by ste nám na začiatok povedať pár slov o sebe?

Jozef Akerman – Volám sa Jozef Akerman a v tohtoročných parlamentných voľbách kandidujem pod číslom 125 za stranu SME RODINA. Pochádzam z juhu Slovenska, kde som vyrastal, študoval a kde aj momentálne žijem. Vyštudoval som na Strednom odbornom učilišti s maturitou v Komárne. Po skončení školy a základnej vojenskej služby som nastúpil k policajnému zboru SR do Bratislavy, neskôr som začal podnikať v gastronómii.

Peter Eőzse – Volám sa Peter Eőzse a v tohtoročných parlamentných voľbách kandidujem pod číslom 86 za stranu SME RODINA. Pochádzam z malej dedinky na juhu Slovenska, kde som prežil krásne detstvo. Po ukončení strednej školy poľnohospodárskej som sa zamestnal mimo študijného odboru v službách gastrosektoru v Komárne.

Obaja ste začali v gastro sektore. Vydržalo vám to, respektíve pôsobíte v gastre aj dnes?

Jozef Akerman – Podnikanie a ťažká situácia na Slovensku ma zaviedli do zahraničia, kde som mohol za niekoľko rokov získať odborné a neskôr aj obchodné skúsenosti v stavbe lodí.Keď som sa vrátil na Slovensko, začal som pomáhať ľudom dostať sa k seriózne platenej práci v zahraničí. Aj teraz podnikám v tejto sfére.

Peter Eőzse – Vždy som sa snažil posúvať a napredovať ďalej. Pracoval som na rôznych častiach Slovenska v rôznych sezónach. Počas sezón som pracoval aj na Donovaloch, kam som sa vždy rád vracal a kde som využíval aj moje obľúbené zimné športy. Momentálne už pôsobím ako prevádzkar v známej reštaurácii v Bratislave.

Aký bude váš prínos pre občanov, ak sa úspešne presadíte do politiky po parlamentných voľbách 30. septembra?

Jozef Akerman – Rád by som aj naďalej pomáhal spoluobčanom v tom, aby za dobre platenú a ohodnotenú prácu nemuseli cestovať do zahraničia, ďaleko od svojich rodín. Aby aj doma, tu na Slovensku mohli dobre zarábať v práci a dôstojne žiť.

Peter Eőzse – Rád by som svoje skúsenosti a znalosti využil v prospech spoluobčanov, hlavne zamestnancov, ale aj podnikateľov vo sfére služieb. Vidím veľa možností v rozvoji cestovného ruchu a v ďalších službách, ktoré sú využité na Slovensku v oveľa menšej miere ako napríklad v okolitých štátoch, pričom Slovensko je krásne a má čo ponúknuť aj turistom.

Čo všetko sa už strane SME RODINA podarilo dosiahnuť počas pôsobenia v parlamente?

Jozef Akerman – Strane sa podarilo zaviesť jednorazový príspevok v hodnote 110 € na začiatku školského roka pre prvákov. Príspevok dostanú všetky rodiny prvákov. Vyplácaný bude už v septembri 2023. Momentálne rokujú o rozšírení príspevku aj na rodiny so staršími deťmi, ktoré prechádzajú na 2. stupeň ZŠ a na SŠ.

Peter Eőzse – Strana SME RODINA prijala zákon o rodinných podnikoch a firmách. Ide o prvý systémový zákon na podporu rodinného podnikania v rámci EÚ.

„Hľadáte dokonalých politikov? Tak veľa šťastia! My síce dokonalí nie sme, ale pomáhať vieme,“ hlásia na záver.

Objednávateľ: SME RODINA, Leškova 5, 811 04 Bratislava – mestská časť Staré Mesto, IČO: 42254515
Dodávateľ: 22MEDIA s.r.o., Tržničné námestie 4810, 945 01 Komárno, IČO: 44632436