Mesto 2014. 04. 04.

Komárňania trápili Inter tridsať minút

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Komárno na Interi nevyhralo, ďaleko k tomu však nemalo.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tabs][vc_tab title=“Priebeh stretnutia“ tab_id=“1396634639-1-49″]

Komárno viedlo v úvode zápasu 2:6 a potom aj 4:8. Bjelica mal už 4 body. S dvoma chybami odstúpil Baťka, dva fauly chytil aj Hall, no ostal na ihrisku. Za stavu 11:10 obaja tréneri premiešali zostavami. Dole išiel slabo hrajúci Williams v drese domácich, oddýchnuť si šiel aj Hall. Rozostrieľal sa Rančík, v červených dresoch padali body z rúk takmer všetkých hráčov. Skvelá streľba zo strednej a dlhej vzdialenosti a dopichnutie už osembodového Joynera v závere prvej štvrtiny napokon znamenalo jednobodové vedenie Komárna 22:21.

Na začiatku druhej časti hry sa v tíme Komárna ukázalo niekoľko zbrklostí, čo vyústilo do vedenia Interu 28:24. Komárno navyše nazbieralo už v prvých dvoch minútach štyri fauly. Rýchlo sa prelínajúca hra z jednej strany na druhú hosťom nevyhovovala. Nasledoval ale veľmi dobre vybratý oddychový čas v podaní coacha Róna. Po ňom sa hra vyrovnala, Komárňania začali premieňať trestné hody a minútu pred koncom polčasu sa dostali do vedenia 44:43.

Oba celky mali v úvode druhej polovice niekoľko zaujímavých streleckých príležitostí. Na úvodný kôš Starostu a dunk Rančíka odpovedal Joyner, treťou trojkou sa zaskvel Kovačevič. Keď potom Bjelica pridal floaterom svoj štrnásty bod, bratislavská lavička si za stavu 47:51 brala oddychový čas. Obom tímom potom trochu zaspávala obrana. Interisti to skúšali streľbou za tri body, no netriafali obruče. Naopak, Komárňania trestali domácich z rýchlych brejkov. Po dvadsiatich šiestich minútach viedli hostia 49:57. Najvyšší náskok v zápase im ale skôr uškodil. Interisti v priebehu minúty znížili na 56:57. Úspech oživil najmä ich defenzívnu hru. Najlepším hráčom domácich bol vtedy Bulatovič, ktorému sa darilo rozpohybovať obranu hostí. Inter prebral vedenie minútu pred koncom a v tretej štvrtine ešte zvýšil svoj náskok na 63:60.

Posledná časť hry bola pre zverencov Františka Róna katastrofou. Po celý zápas zbierané body, vyrovnaná hra a nasadenie v obrane sa za prvých päť minút rozplynuli. Streleckú nemohútnosť síce preťal trojkou Kovačevič, desaťbodové manko už Inter nedovolil zmazať a držal ho do konca zápasu.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 84:74 (21:22, 22:22, 20:16, 21:14)
Body KN: Bjelica 17, Kovačevič 16, Hall 15, Joyner 12, Bilič 7, Stojanov 5, Kozlík 2

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Hodnotenie stretnutia“ tab_id=“1396634639-2-24″]

Semifinálová séria spojila minuloročných finalistov Slovak Sport TV Basket extraligy. MBK Rieker COM-therm Komárno cestoval na prvý zápas do iba sto kilometrov vzdialeného hlavného mesta. Inter Bratislava svojich hostí a boje o medaily privítal vo veľkom štýle.

V tomto duchu sa niesol aj samotný zápas. Komárno favoritovi vzdorovalo a dokonca krátko pred koncom tretej štvrtiny viedlo, dokonca až o osem bodov! V záverečnej štvrtine však vybuchlo strelecky. Nedarilo sa mu zo žiadnej pozície. Navyše, Interisti pritvrdili obranu, čoho výsledkom bol rozhodujúci náskok.

V prvom polčase sa v žltom drese predstavila deviatka hráčov, pričom Komárno ťahali ôsmi. To síce napovedá, že šírka kádrov nie je až tak rozdielna, no tréner Meleščenko nechal sedieť napríklad Baldovského aj ostrieľaného Musila.

O zápase nerozhodol výkon individualít. Hoci vysoko nad všetkými podľa štatistík svieti dvojica Rančík – Graham, bol to tímový výkon Interu v poslednej štvrtine, ktorý bol rozhodujúci. Zlepšená obrana Bratislavčanov len utápala Komárno do hlbšej ofenzívnej depresie, keď sa hosťom nedarilo trafiť absolútne nič. Štrnásť bodov bolo málo.

Pochváliť treba najmä Bjelicu (17 bodov, 6 asistencii, 5 doskokov), ale aj Kovačeviča a Joynera, ktorí ťahali Komárno najmä v prvej polovici. Za inter hral výborne po väčšinu zápasu Graham (15 bodov, 11 doskokov, 2 bloky), počas tretej časti hry sa ale vytratil.

Dnes Komárňania ukázali, že uspieť v semifinále proti Interu nie je nereálne. Minuloročnú silu kádra žlto-čierni nedosiahli a preto treba veriť, že v sobotu nastúpia Komárňania do zápasu ako dnes, no hluchých miest sa vyvarujú. Je to 1:0 pre Inter, všetko je otvorené.