Kultúra 2015. 01. 26.

Komárňanská kapela medzi Objavmi roka Radio_Head Awards

Komárňanskú kapelu Aylen’s Fall nominovali na cenu objavu roka v Rádio_Head Award. Cenu založilo ešte v roku 2008 Rádio_FM a jej cieľom je oceniť tých interpretov, tie pesničky, ktoré sú iné, ako tie, ktoré môžeme počuť v komerčných rádiách.

Tento rok v prvom kole sa dá hlasovať online na Album roka, na Pesničku roka a v dvoch nových kategóriach, Objav roka a Debut roka.

Objav roka môže byť taký interpret/kapela, ktorý/-á do roku 2004 nevydala štúdiový album a jeho/jej pesničku hralo Rádio_FM počas minulého roku. Skupina Aylen’s Fall na zozname prehrávaných skladieb účinkovala so skladbou Rebirth a na základe toho bola nominovaná na cenu.

Veľmi nás teší nominácia, je to veľká česť pre jednu kapelu a aj pre nás to bola prekvapujúca, ale príjemná správa. Veríme, že sa nám podarí postúpiť a našu hudbu bude môcť počuť ešte viac ľudí” – prezradil stránke atempo.sk basgitarista skupiny Lajos Osváth.

Hlasovať je možné po registrácii a hlasovanie trvá do 1. februára. Hlasujme, chlapci si to zaslúžia!

Na rok 2015 má kapela veľa plánov. „Pripravujeme koncerty, nové skladby, videoklipy. Aj v súčasnosti pracujeme v štúdiu, pripravujeme nové skladby, z ktorých sme už viaceré hrali na koncertoch, ale máme aj celkom novučičké pesničky. Vyhľadala nás aj TV Balcony z Bratislavy ohľadom živej nahrávky na vyhliadkovej plošine „Ufo”. Dúfame, že sa nám táto nahrávka ešte tento rok podarí.” – dodal Lali.

So skupinou sa 27. februára môžeme stretnúť v Komárne, keď spolu s kapelou Jóvilágvan otvoria letný semester.

Vyjadrite svoj názor