Mesto 2022. 06. 07.

Komárňanská nemocnica privítala vyše tristo školákov v rámci Dňa otvorených dverí

Nemocnica AGEL Komárno po ťažkých dvoch rokoch v pondelok 6.6.2022 usporiadala Deň otvorených dverí. Podujatia  sa zúčastnilo 320 detí z miestnych základných škôl. Prispelo k tomu aj krásne počasie, letné dopoludnie využili učitelia na program formou aktívneho vzdelávania.

Nemocnica AGEL Komárno na Deň otvorených dverí prichystala pre žiakov 1-4 ročníka základných škôl veľa milých prekvapení. V priestoroch parku nemocnice boli pripravené stanovištia, ktoré boli venované predovšetkým zdravotníckej osvete. Sestry a lekári ukázali, ako sa ošetrujú rany, odmerali žiakom krvný tlak, školáci si vyskúšali použitie fonendoskopu. Deti veľmi zaujala prehliadka sanitky a taktiež mohli si vyskúšať oživovanie  a masáž srdca na figuríne na výučbu prvej pomoci.

Školáci si okrem nových informácií užili aj zábavné predpoludnie s klaunmi z neziskovej organizácie Červený nos. Pre žiakov bola pripravená aj súťaž v  skákaní vo vreci,  skákanie cez švihadlá. 

Deti si prišli na svoje tiež pri občerstvení, kde im nemocnica tiež pripravila aj zdravé ovocie. „Sme radi, že sa tretí ročník Dňa otvorených dverí v našej nemocnici vydaril a prišlo toľko žiakov, ktorí sa príjemne zabávali, ale zároveň sa dozvedeli aj zaujímavé a dôležité informácie o zdraví a záchrane ľudského života “ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška s tým, že už teraz sa teší na ďalší ročník