Mesto 2024. 04. 09.

Komárňanská nemocnica v rámci Svetového dňa zdravia zorganizovala bezplatné vyšetrenia na urgentnom príjme

Každoročne si 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý sa zameriava na zvýšenie informovanosti o zdraví a zdravom životnom štýle. V tento deň si pripomíname, že zdravie je našou najväčšou hodnotou a že sa oň treba starať. Do kampane sa už po druhýkrát zapojila aj Nemocnica AGEL Komárno.

Zamestnanci zdravotníckeho zariadenia počas dňa poskytovali záujemcom vyšetrenie tlaku, saturácie a meranie hodnoty cukru v krvi. Všetky vyšetrenia boli bez poplatku. Prítomným boli taktiež pripravení poskytnúť aj konzultácie na tému zdravý životný štýl.

Záujemcom, ktorých bolo približne 50, robili vyšetrenia zdravotníčky Mgr. Monika Nesziová, Iryna Ferenets a Melinda Rancsóová a zároveň ich obdarovali malou pozornosťou. Spokojnosť vyjadrili aj samotní pacienti. „Je od nemocnice a hlavne zamestnancov veľmi milé, že si napriek svojej vyťaženosti našli čas a zorganizovali túto milú akciu. Ja sama som absolvovala všetky ponúkané vyšetrenia a tiež som sa dozvedela niečo viac o zdravom životnom štýle,“ netajila spokojnosť jedna z návštevníčok. Dňa zdravia sa zúčastnil aj riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno. „Celá akcia dopadla veľmi dobre, pacienti privítali túto iniciatívu s úsmevom, boli milo prekvapení a z urgentného príjmu odchádzali pozitívne naladení,“ zhodnotil Mgr. Miroslav Jaška, MPH.