Kultúra 2014. 05. 18.

Komárňanská premiéra komédie Dievčatá z kalendára

Ochotnícky divadelný súbor pri Knižnici Józsefa Szinnyeiho v Komárne srdečne pozýva každého na premiéru úspešnej anglickej komédie Dievčatá z kalendára, ktorá sa uskutoční dňa 20.5.2014 o 19:00 hod. v reštaurácii Bastion (Bašta V., Okružná cesta) v Komárne.

Ochotnícky divadelný súbor pri Knižnici Józsefa Szinnyeiho v Komárne vznikol v januári 2014 z iniciatívy profesionálnej režisérky Mgr. Simony Nyitrayovej, ktorá sa v Komárne už dva roky venuje detskému ochotníckemu divadlu a zaujala ju možnosť pripraviť divadelnú inscenáciu pre dospelých v slovenskom jazyku.

div 33

Súbor si ako svoju prvú hru zvolil britskú komédiu Tima Firtha s názvom Dievčatá z kalendára, ktorá bola úspešne sfilmovaná, hrá sa po celom svete, na Slovensku však zatiaľ nebola uvedená.

Priestory na skúšanie našiel súbor v Knižnici J. Szinnyeiho v Komárne v hudobnom oddelení v pobočke na Eötvösövej ulici. Predstavenie bude uvedené v Reštaurácii Bastion.

div 55

Dej hry nás zavedie do malého britského mesta, kde sa skupina žien zo ženského spolku rozhodne podporiť svoju kamarátku Annie, ktorej zomrel syn na rakovinu. Odvážia sa nafotiť kalendár s vlastnými aktami. Netušia však, aký rozruch tým spôsobia v spoločnosti malého mestečka. Bude mať ich nápad úspech? Ako sa vyrovnajú s narastajúcou pozornosťou okolia? To všetko sa dozviete v našej divadelnej inscenácii!

Účinkujú: Alžbeta Seemannová, Mária Krasková, Patrícia Turíničová, Tímea Czeneová, Silvia Pákozdi Kučerová, Angela Tóthová, Simona Nyitrayová, Ondrej Filko, Milan Kováč, Daniel Varga a špeciálny hosť. Autor: Tim Firth. Hudba: Daniel Varga. Scenár a réžia: Simona Nyitrayová.

Vstup je voľný!