Kultúra 2024. 04. 25.

Komárňanské dni 2024: Poznáme kompletný program!

Komárňanské dni nám už klopú na dvere a na slovenskej strane Dunaja, v Komárne, sa milovníci dobrej hudby, jedla, kultúry a zábavy môžu tešiť na pestrý program. Prvotné programy sa budú konať už od štvrtka 18. apríla. Obľúbený letný festival Komárňanov skončí tradične 1. mája.

Počas prvého týždňa budú dostupné najmä výstavy a detské športové súťaže. Gro programu začne v piatok 26. apríla, kedy bude prebiehať výstava retro počítačov, o 18:00 sa bude konať premiéra nového študentského muzikálu v podaní súboru Dramaťák a od 20:30 bude nan veľkom javisku prebiehať koncert Horváth Tamás.

V sobotu 27. apríla od 07:00 sa bude konať medzinárodná vytrvalostná cyklo túra Čárda túra, viac info nájdete na www.csardatura.sk. Prebiehať bude tiež strelecká súťaž o Pohár generála Klapku, Comorra Cup a výstava železničných modelov, ukážka a súťaž v potápaní a od 13:00 si malí  a veľkí prídu na svoje na nádvorí Dôstojníckeho pavilónu. Na malom javisku vo Vínnom dvore sa predstaví Koczkás Eszter a Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers. Na veľkom javisku sa predstavia Slovenská rebeli, Koral Tribute Band a od 20:30 to bude Polemic.

Nedeľa 28. apríla bude tento rok opäť známa ako Deň Starej pevnosti. Konať sa bude súťaž vo varení jedál z 19. storočia na otvorenom ohni, registrácie je možná tu: procastelloo@komarno.sk, tešiť sa môžete na remeselnícke aktivity, pečenie štrúdle, rozprávky, príbehy z obdobia uhorsko-tureckých vojen, príchod husárov, bojové ukážky, ukážky lukostreľby. Program opäť nebude chýbať ani v centre mesta, na nádvorí Dôstojníckeho pavilónu a na malom javisku vo Vínnom dvore. Na veľkom javisku sa predstavia DJ Ricardo, Meky Žbirka tribute a od 20:30 zas Neoton Família.

V pondelok 29. apríla sa okrem iného môže verejnosť tešiť od 17:00 na odhalenie novej hviezdy na chodníku slávy pred Kinom Tatra a následne na premietanie filmu s hviezdou Komárna. Vstup bude bezplatný. Od 19:00 bude prebiehať Noc cintorínov – náučná vychádzka.

Utorok 30. apríla bude patriť koncertom a kultúre, od 18:00 sa bude konať premietanie filmu The Chose.

Komárňanské dni sa tradične ukončia 1. mája v stredu Medzinárodným pouličným behom Komárno – Komárom. Tento rok bežci odštartujú z námestia Szabadság tér v Komárome (Maďarsko): na 5,5 km trati o 09:45 hod. a na 10 km trati  o 10:00 hod. Cieľ bude na parkovisku Mestskej športovej haly v Komárne (Slovensko).  Dlhšia trasa vedie cez Ústrednú pevnosť v Komárne a vedľa Hviezdicovej pevnosti v Komárome. Prihlášky je možné podávať online do 26. apríla na stránke http://darktiming.hu/kefe.

Počas posledného dňa sa tiež na nádvorí Dôstojníckeho pavilónu v Komárne budú konať oslavy folklóru, tešiť na pestrý program sa tak môžu deti ale aj milovníci hudby.

Podrobný program nájdete v galérii alebo tu: www.komarnanskedni.sk

Zoznam koncertov koncertov počas Komárňanských dní v maďarskom Komárome nájdete TU.

Podporovateľom tohto článku je mesto Komárno