Mesto 2012. 11. 10.

Komárňanskí basketbalisti porazili po famóznom závere Inter!

Do konca zápasu napínavý thriller. To predviedli domácim divákom hráči Komárna a Interu Bratislava. Komárnu chýbal v zostave Američan Nasir Robinson, údajne z administratívnych dôvodov, bližšie informácie Vám prinesieme neskôr.

Skóre stretnutia otvoril trojkou domáci Lowe, no Inter zásluhou Rahmana a Devrnju otočil na 6:3. Zápas bol v úvodných minútach vzácne vyrovnaný a ani jedno z mužstiev si nevytvorilo viac ako trojbodový náskok. Obuvníkov bodovo ťahali Martin Bílik, Kevin Thompson a kapitán Jan Kratochvíl. O vyrovnanosti úvodnej časti hry svedčí stav po desiatich minútach 20:23.

Druhá štvrtina sa niesla v podobnom duchu. Obe mužstvá sa striedali vo vedení, a bili sa o každý jeden bod. K perfektne strieľajúcemu domácemu krídelníkovi Bílikovi sa pridal Ondrej Šoška, no na výraznejší náskok to opäť nestačilo. V poslednej minúte tejto periódy žlto- čierni mierne bodovo odskočili najmä vďaka výborne hrajúcemu Justinovi Grahamovi. Znamenalo to však iba šesť bodové vedenie hostí. Stav po dvadsiatich minútach bol mierne priaznivý pre mužstvo z hlavného mesta 46:42.

Po polčasovej obrátke pokračovala prestrelka, ktorá trvala do dvadsiatej piatej minúty kedy Inter začal využívať menej úspešnú streľbu a miernu nekoncentrovanosť Komárňanských hráčov v defenzíve. Minútu pred koncom tejto desaťminútovky viedli Bratislavčania o jedenásť bodov. Bol to zároveň najvyšší rozdiel v stretnutí medzi oboma mužstvami. V záverečných sekundách však Marek Kozlík úspešnou trojkou zavelil k obratu.

V poslednej desaťminútovke začala bodová „naháňačka“ obuvníkov. Tých hnalo vpred fantastické publikum, ktoré bolo šiestym hráčom domácich na palubovke. „Rónovci“ rozhodli o svojom víťazstve v posledných dvoch minútach hlavne vďaka zlepšenej streľbe. Oslavy v elektrizujúcej atmosfére odštartoval Lukáš Dubovský premenenými trestnými hodmi v samom závere, ktoré nastavili konečný stav stretnutia 89:85 v prospech vicemajstra. Pozitívom z pohľadu MBK bol výborný výkon slovenských hráčov a nezlomná túžba po víťazstve. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo, ktoré vyhralo piaty zápas v rade.

Na obuvníkov čaká v stredu 14. novembra prvý zápas na palubovke súpera po dlhšom čase. Súperom bude MBK Baník Handlová. Komárno do toho!

MBK Rieker Komárno- Inter Bratislava 89:85 (20:23, 42:46, 63:68)