Mesto 2024. 01. 19.

Komárňanskí policajti zadržali mladíkov, ktorí prevážali drogy

Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Komárne počas nočnej služby zadržali štyroch mladých ľudí pre drogovú trestnú činnosť. Vo vozidle prevážali marihuanu a pervitín.

„Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Komárne získali počas nočnej služby od osoby konajúcej v prospech Policajného zboru poznatok, že na čerpacej stanici v Komárne sa nachádza vozidlo Opel Astra čiernej farby, ktorého posádka má u seba drogy,“ informuje polícia na svojej Facebookovej stránke.

Hliadka uvedené vozidlo Opel Astra zastavilo na Novozámockej ulici a 18-ročného vodiča podrobila dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Členovia hliadky spozorovali pri prednom sedadle injekčnú striekačku a cigaretový obal zabalený v priesvitnom obale. V aute sa okrem vodiča viezli ďalšie tri osoby vo veku 17,19 a 21 rokov.

„Po príchode druhej hliadky sa jeden zo spolujazdcov priznal, že pod sedadlom sú drogy konkrétne marihuana a pervitín. Následne dobrovoľne vydal cigaretový obal naplnený marihuanou a zatavenú injekčnú striekačku naplnenú pervitínom. Po chvíli aj druhý muž vytiahol z teplákových nohavíc zatavenú injekčnú striekačku modrej farby naplnenú pervitínom.“

Celkovo bolo vydaných 32 dávok pervitínu a dva sáčky marihuany. Muži boli obmedzení na osobnej slobode z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkon. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť.

Zdroj: Polícia SR