Šport 2021. 10. 21.

Komárňanskí volejbalisti VS Grécko: Zápas, ktorý dvíhal divákov zo sedadiel

V stredu 20. októbra mali fanúšikovia volejbalu šancu zažiť jednu z dôležitých mét pre úradujúceho slovenského volejbalového šampióna Rieker UJS Komárno. V Mestskej športovej hale v Nitre sa konalo druhé kolo prestížnej Ligy majstrov proti 30-násobnému gréckemu šampiónovi a dvojnásobnému finalistovi tejto súťaže Olympiakosu Pireus.

Napriek maximálnej nasadenosti a úžasnej hre, bol záver nasledovný: Rieker UJS KOMÁRNO – Olympiacos PIRAEUS 1:3 (25:22, 38:40, 21:25, 22:25).

O samotnom zápase sa vyjadrili Komárňania nasledovne: „Reklama na volejbal na najvyššej európskej úrovni. Počas celého zápasu to boli momenty, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. Bolo krásne byť Komárňanom a s hrdosťou v srdci bojovať proti slávnemu veľkoklubu z Grécka. Napriek prehre to bola dráma až do konca a mohutný niekoľkominútový potlesk po zápase podčiarkol večerné emócie. Ďakujeme chlapci, budúci týždeň ideme do Atén bojovať.“

Súboje s tradičným gréckym športovým klubom súšpecifické najmä pre skúseného smečiara a kapitána Komárna Františka Ogurčáka, ktorý pôsobil v Olympiakose v sezóne 2015/2016. Olympiakos dominuje na gréckej scéne desaťročia, jeho európske úspechy sú však staršieho dátumu – finále Ligy majstrov si zahral v rokoch 1992 a 2002, na konte má aj dva triumfy v CEV Cupe (1996, 2005).

Postupujúci zo súbojov Komárna s Olympiakosom bude o miestenku do skupinovej fázy LM bojovať v 3. kole s lepším z dvojzápasu medzi šampiónmi Bulharska a Bieloruska – Hebarom Pazardžik a Šachťorom Soligorsk. Najlepší z tejto vetvy sa predstaví v A-skupine s poľským Jastrzebím, nemeckým Friedrichshafenom a belgickým Roeselare, ktorého dres si oblieka univerzál Filip Gavenda. Ak Komárno proti Olympiakosu neuspeje, presunie sa do 1. kola CEV Cupu a zmeria si sily s tureckým Arkasom Izmir.

Odveta v Grécku je na programe o týždeň v stredu 27. októbra o 16.00 h SELČ, súboje odvysiela JOJ Šport.