Fotky 2021. 09. 01.

Komárno ako ste ho ešte nevideli! Oslavované, prehliadané aj zabudnuté historické detaily mesta

Blúdenie zaľudnenými uličkami mesta rozhodne patrí medzí neodmysliteľné letné aktivity. Čas plynie akoby pomalšie, slniečko sa na nás usmieva z jasnej oblohy a život pôsobí o niečo sladšie. Najmä, ak sa je čím kochať. Komárno ukrýva mnoho krásnych miest a stavieb s historickým nádychom, ktoré pozná väčšina z nás. Niekedy však náhodne narazíme aj na detaily, ktoré sme doposiaľ prehliadali, prípadne na ne úplne zabudli. Pritom ale stačí iba zakloniť hlavu alebo nazrieť za roh, ktorý sme doposiaľ ignorovali.

Malú kaplnku aj zabudnuté, viditeľne neudržiavané výjavy krížovej cesty možno nájsť v areáli Komárňanskej nemocnice. Pre pacientov tu bol vytvorený aj maličký park, kde si môžu posedieť v príjemnom tieni.

Ďalšie zaujímavé miesta z areálu nemocnice, ktorý toho ponúka omnoho viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Niektoré zo starých budov sa využívajú aj dnes, pričom niektoré – bývalé sídlo pľúcneho oddelenia a biochemického laboratória – opustene chátrajú a čakajú na svoj ďalší osud.

Náhodné úlovky z ulíc 1.

Areál Reformovaného kolégia a náprotivný Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi.

Náhodné úlovky z ulíc 2.

Vždy krásna Bazilika sv. Ondreja a trocha iný pohľad na obľúbené Podunajské múzeum.

Príjemná letná atmosféra na Nádvorí Európy, ktoré sa stalo mimoriadne obľúbeným miestnom ako turistov, tak aj domácich návštevníkov.

Hlavné námestie Komárna sa radí medzi tie prebádanejšie časti mesta. Vždy je tu čo vidieť a čo zažiť.

Aj Dôstojnícky pavilón sa teší svojej sláve. Čo však jeho malebná záhrada? Najmä v popoludňajších hodinách ponúka dokonalý pokoj od ruchu námestia, ktoré sa nachádza len o pár krokov ďalej.

Galéria Limes v útrobách bývalého františkánskeho kostola ponúka každý mesiac výstavu na nejakú zaujímavú tému. Fešáka zachyteného na fotografii tam však možno nájsť celoročne.

Krásne historické sídlo niekoľkých ordinácií a lekárne Calendula pharmacy.

Nečakaný obyvateľ záhradky hotela Bow Garden.