Šport 2014. 01. 18.

Komárno deklasovalo Handlovú, ostáva štvrté

26. kolo prinieslo zápasy, ktoré mali byť – s výnimkou zápasu Prievidze proti Nitre – jasnou záležitosťou domácich celkov. Napokon išlo všetko podľa plánu v Bratislave, vo Svite i v Komárne, ktoré s prehľadom porazilo hostí z Handlovej.

Komárno nastúpilo opäť bez kapitána Mareka Kozlíka, ktorého trápi zranenie stehna. Iba do ôsmej minúty prvej štvrtiny mohli diváci v komárňanskej športovej hale pochybovať o výsledku stretnutia. Hostia z Handlovej nedokázali držať krok s domácimi. V sobotu večer sa tak zrodila pohodlná výhra. Už po prvej štvrtine bola povinná jazda akoby splnená. Hoci Veličkovič s Haviarom držali Handlovú na dostrel, Kovačevič uzavrel štyrmi bodmi úvodnú štvrtinu na 22:14.

Bilič s Kovačevičom potom ťahali svojimi bodmi ofenzívu Komárna v druhej časti hry. Domáci ju vyhrali pomerom 29:17, pričom na ihrisku sa objavil aj sporadicky hrajúci Marchyn – dvoma trojkami uzatváral polčas – a miesto Mylesa rozohrával Szabó, ktorému dal tréner Rón viac ako 20 minút času na ihrisku. Dosiahol pritom slušnú štatistiku 7 bodov, 4 asistencie a 6 doskokov.

V druhom polčase sa už zápas iba dohrával. Komárno svoj náskok zvýšilo iba mierne, pričom skórovali najmä pivoti Šoška s Kennym Hallom. Stav 76:51, ktorý ďalšími dvoma trojkami prikrášlil aj Kovačevič, sľuboval honbu za stovkou.

V závere sa však Komárno presadiť nevedelo s takou ľahkosťou, ako po zvyšok zápasu. To už ale na ihrisku behala zväčša lavička domácich. Zápas pripomínal exhibičné stretnutie, pohyb bol o poznanie slabší, o dunk sa pokúsil aj Ondro Šoška, no lopta sa mu nešťastne vyšmykla z rúk. Komárno sa dostalo k viacerým otvoreným strelám, no tie nechceli padnúť. Laco Stonajov vyšiel spoza oblúka úplne naprázdno, no nemôžeme povedať, že by zahral zle. Zahral si aj Maťo Petrovský, za hostí exceloval drobný Ondro Haviar, ktorý sa v samom závere prehupol cez 21 bodov.

V zápase sa ukázal rozdiel minimálne triedy. Hosťom by zrejme nepomohla ani dvojica Mrviš – Savič, ktorá nenastúpila. Handlová si tak na prienik do prvej šestky bude musieť ešte počkať, Komárnu sa zatiaľ darí ostať v prvej štvorke. Najlepším strelcom domácich sa stal Slovinec Maj Kovačevič. Ku svojim 19 bodom pridal aj štyri asistencie a jeden pekný blok.

Bodaj by sa sobotným výkonom nakopol on aj zvyšok tímu na poslednú štvrtinu základnej časti, ktorá začína domácim zápasom v pondelok 27. januára proti Leviciam. Ešte pred tým – v stredu 22. januára – však zavítajú Komárňania na palubovku Spišskej novej Vsi, kde ich čaká ďalšia povinná jazda za dva body.

MBK Rieker COM-therm Komárno – MBK Handlová 92:72 (22:14, 29:17, 25:20, 16:21)
Body Komárno: Kovačevič 19, Bilič 17, Šoška 13 (9 doskokov), Hall 11, Marchyn 8, Szabó a Myles po 7, Joyner 6, Stojanov 3, Petrovský 1