Šport 2012. 10. 27.

Komárno doma bez prehry aj po Nitre

Do Komárna zavítala Nitra. Zápasy týchto dvoch tímov sú zakaždým vyrovnané do konca a potvrdil sa to aj dnes.

Zápas bol na začiatku vyrovnaný, do vedenia išli prvýkrát hostia zásluhou Branislava Tomeka. Hralo sa vo vysokom tempe z jednej strany na druhú, mužstvá dlho loptu nedržali. Zverenci Františka Róna postupne zvyšovali svoje vedenie najmä vďaka neefektívnej streľbe Nitranov z trestných hodov. Tradične dobre do zápasu vstúpilo americké trio Lowe, Thompson a Robinson. Najvyššie vedenie obuvníkov v tejto štvrtine bolo osem bodov.

V druhej časti hry sa na domácej strane rozbehli Ondrej Šoška a Martin Bílik. Celé mužstvo však pozornou hrou získavalo postupne vyššie vedenie a hráči Nitry znervózneli. To bola voda na mlyn pre bielo- červených, ktorí vzali zápas do svojich rúk a v šestnástej minúte viedli už o devätnásť bodov. Do prestávky sa hosťom podarilo skóre skorigovať. V polčasovej prestávke svietil na svetelnej tabuli stav 52:38 pre Komárno.

Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpili domáci, ktorí bezpečne držali náskok a zdalo sa, že si Nitra z Komárna odnesie výprask. Opak bol však pravdou. Hostia v závere tejto časti hry zapli na vyššie obrátky a skresali stratu dokonca na šesť bodov. Na konci tejto štvrtiny prišiel úspešný „trojkový“ pokus Ondreja Šošku súbežne s klaksónom, čo vyvolalo v komárňanskej športovej hale explóziu radosti. Po tridsiatich minútach teda vicemajster opäť viedol o jedenásť bodov.

V štvrtej štvrtine však prišiel svetlý moment Nitranov v podobe Jeana Cadota, ktorý privádzal do zúfalstva domácich hráčov svojimi blokmi, ale aj hrou v útoku. Komárnu nevychádzali akcie podľa predstáv a naopak hostia úspešne zakončovali svoje akcie. Zápas bol zrazu nečakane vyrovnaný a vyhrať mohli obidve mužstvá. V infarktovom závere nakoniec MBK udržalo tesný náskok a stretnutie vyhralo v pomere 95:91. Hráči Komárna tak zaznamenali tretiu výhru v rade.

Fanúšikov môže tešiť fakt, že v doterajšom priebehu sezóny obuvnící nepoznajú premožiteľa na domácej palubovke. V najbližšom kole 3. novembra v sobotu privíta MBK Rieker Komárno mužstvo Svitu.

MBK Rieker Komárno – BK Edymax SPU Nitra 95:91 (26:20, 52:38, 71:60)
Body a štatistiky: Robinson 17, Šoška 15, Lowe 14 (9 asistencií); Cadot 26 (3 bloky), Tomek a Kovačevič po 20.

TEXT: T. BESE