Šport 2012. 03. 31.

Komárno krôčik od finále!!!

Zverencom Františka Róna to vyšlo! 9+3+2. výhra v rade znamená pre Komárňanov mečbal v boji o finále!

Nervydrásajúci súboj medzi MBK Rieker Komárno a BK Iskra Svit prinieslo množstvo zvratov a nečakaných situácií. Prvou bolo vysoké úvodné vedenie Komárna 4:20. To sa napokon prenieslo aj do konečného stavu prvej štvrtiny. Komárno v nej rozobralo svojho súpera a vyhralo ju 30:15, najmä vďaka perfektnej úspešnosti streľby z poľa, pričom vyzdvihnúť musíme trojky – 5/5! V druhej časti hry sa ale karta obrátila a zastreľovať sa začali Sviťania, najmä Berkis a Čosić. Komárnu sa naopak dariť v ofenzíve prestalo, čo rezultovalo v nervóznu hru, podporenú agresívnejšou obranou domácich ktorí do polčasu otočili na 46:43.

Druhá polovica zápasu bola nervóznejšia a dramatickejšia. Sviťania síce viedli v jej úvode, no potom prebrali vedenie opäť aktívnejší hostia a vybojovali si 10 bodový náskok, s ktorým išli aj do poslednej časti hry. V nej Sviťania za niečo viac ako štyri minúty vyrovnali na 75:75. Pomohol im ex-Komárňan Berkis so 7 bodmi v tomto úseku hry (celkovo nastrieľal skvelých 32! bodov). Domáci si potom vzali oddychový čas, ktorý ich ale celkom vyviedol z rytmu a v samotnom závere už nestačili na rozbehnutých Komárňanov. Tí si tak odnášajú zo severu Slovenska cenné víťazstvo a vedenie 2:0 v semifinálovej sérii.

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 88:97 (15:30, 30:13, 17:30, 25:24)
Body: Johnson 21 (14 doskokov), Kratochvíl 15, Jones 14 (11 asistencií), Dubovský 13, Jurík 12, Keller 10, Bilík 7, Bilič 3, Szabó 2, Bíňovský nehral