Šport 2011. 12. 10.

Komárno na čele s Vladom Klárom zbúralo Bystrickú pevnosť!

MBK cestovalo do Bystrice, ktorá z posledných piatich zápasov vyhrala štyri.

Zápas bol od úvodu vyrovnaný, mierne navrch mali domáci, ktorých v ofenzíve ťahali Slováci Grznár s Körnerom. Naopak, Komárno ťažilo najmä z hry legionárov Jonesa a Johnsona. Práve druhý menovaný vyrovnával viac ako minútu pred koncom úvodnej časti hry na 22:22. A keďže domácim sa skórovať už nepodarilo, Komárňania ju vyhrali 22:26.

Druhú štvrtinu otvorili domáci Hovaňák trojkou, kontroval rovnakou kartou Klár. Ďalšiu za Komárno pridal Bilič, no v ďalšom priebehu prvého polčasu boli lepší domáci, ktorým sa podarilo vzdialiť až na 51:42. Tento náskok si domáci aj udržali a za polčasového klaksónu vyhrávali 54:46.

Aj tretiu štvrtinu otvoril trojkou Hovaňák, čím zvýšil vedenie Bystričanov na 11 bodov, čo bolo napokon aj ich najvyššie vedenie. Koše potom padali len sťažka, čo vyhovovalo viac Komárnu, pretože za 7 minút hry vyrovnalo na 61:61. Vedenie na stranu Komárna strhol ďalšou trojkou Klár, no posledné slovo mali Banskobystričania, ktorí trojkou v poslednej sekunde otočili na 71:70.

Po jeden a pol minúte poslednej štvrtiny si bral tréner Rón oddychový čas, pretože Bystričania sa vzdialili na 5 bodov. Domáci ešte potom síce zvýšili svoj náskok na 81:74, no potom Klár, Bilík a Johnson šnúrou 4:12 vrátili vedenie na stranu Komárna. To ostávalo do konca zápasu tri a pol minúty, no Komárno už domácich do vedenia nepustilo a to aj napriek tomu, že sa im podarilo vsietiť dve trojky. Komárnu veľmi dobre zahrali Bilík s Klárom a tak je dnešná cesta domov na juh veselá.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Rieker Komárno 93:96 (22:26, 32:20, 17:24, 22:26)
Najviac bodov: Dorazil 21, Grznár a Hovaňák 17 – Klár 28, Johnson 16, J. Jones 15
TH: 25/20 – 23/18, fauly: 22 – 23, trojky: 7 – 6, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Turčin, 600 divákov

Ohlasy po zápase

Vladimí Klár, krídlo (28 bodov. 4 doskoky):
Bytričania vzbudzujú napriek poslednému miestu rešpekt, najmä pre posledné výsledky. V čom je ich sila a v čom oproti nim naša, čo bolo napokon v zápase rozhodujúce?
Pred zápasom sme vedeli že nás nečaká vôbec ľahký zápas pretože Bystrica mala našliapnuté keďže vyhrala po sebe tri ťažké zápasy. Prvý polčas sme sa trochu prispôsobili ich rýchlej ofenzívnej hre a bol to viacmenej basketbal bez defenzívy na oboch stranách. V šatni sme si potom povedali, že musíme zastaviť ich protiútok a hlavne útočný doskok, čo sa nám aj podarilo. Tréner skúsil zónovú obranu, ktorá na Bystičanov platila a my sme začali hrať svoju hru a doviedli sme zápas do víťazného konca…

2. Po niekoľkých strelecky nevydarených zápasov z Tvojej strany prišiel zápas, v ktorom si jasne ťahal tím za víťazstvom. Čím si myslíš, že to bolo?
Túto sezónu máme dosť široký káder a každý zápas ťahá niekto iný a som rád že dneska to vyšlo práve mne..túto sezónu ma trápia aj dosť zdravotné problémy preto sú moje výkony dosť kolísavé ale verím že už to bude len lepšie.

Ostatné výsledky 20. kola:

BC Prievidza – ONYX Levice 82:70 (22:13, 22:20, 16:16, 22:21)
Najviac bodov: Pelle 18, Godbold 13, Potter 12 – Bukovič 18, Stojanov 17, Seman 12
TH: 12/4 – 19/15, fauly: 19 – 16, trojky: 4 – 7, rozhodovali: Hlinka, Matejčík a Dula, 2000 divákov

BK Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 81:76 (26:16, 12:22, 17:14, 26:24)
Najviac bodov: Roberson 29, Berkis 25, Polakovič 9 – Jones a Lošonský po 21, Jefferson 12
TH: 30/20 – 17/10, fauly: 19 – 22, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Brziak, Bohucký a Daňo, 550 divákov

BK Bemaco SPU Nitra – MBK Handlová 103:82 (29:15, 20:28, 26:25, 28:14)
Najviac bodov: Vaden 22 (4 trojky), Tomek 18, Majok 17 – Anthony Jones 23, Golian 16, S. Hampton 14
TH: 25/20 – 20/12, fauly: 17 – 23, trojky: 9 – 8, rozhodovali: Ženiš, Kurpaš a Macura, 500 divákov