Šport 2013. 02. 26.

Komárno nedalo Bystrici šancu, dva body ostávajú doma!

Netradične utorkový súboj mal jasného favorita. Komárňania doma prehrali iba jeden zápas. Naopak, Bystričania sa na palubovkách súpera presadzujú menej ako sporadicky. Konečný výsledok je potvrdením kvality na strane Komárna, ktoré absolvovalo povinnú jazdu s prehľadom.

Už v prvej časti hry sa Komárňania odtrhli od súpera na viac ako 10 bodov. V ôsmej minúte zvyšoval Martin Bílik, inak najlepší strelec zápasu, na 25:14. V druhej štvrtine ale Bystričania zlepšili deravú obranu, Komárňania na druhej strane kopili zbytočné a niekedy aj bizarné straty. Bystričanov ťahal bodovo pivot Hughes, ktorý premieňal strely z blízkej a strednej vzdialenosti, svojmu tímu pomohol priblížiť sa v polčase na rozdiel 5 bodov.

Druhý polčas už bol jasne v réžií domáceho tímu, ktorý hral s chuťou a lepšie točil loptu. Naopak, v obrane si dávali ‚obuvníci‘ väčší pozor. Spoza trojkového oblúka sa triafali Bílik, Dubovský i Šoška. V poslednej časti hry, ktorá už bola herne mierne rozbitá, boli aj naďalej lepší domáci hráči, ktorí si napokon pripísali do tabuľky vysokú výhru.

Dôležitým faktorom bola aj úspešnosť streľby. Komárňanom padlo z 21 pokusov 10 trojbodových košov, Bystričanom iba štyri. Viac sa domácim darilo aj z trestných hodov (24/29 proti 6/19). Napokon sa domáci takmer prehupli cez sto bodovú hranicu, keď so sirénou trafil do koša Amin Stevens. Tento kôš sa do neoficiálneho zápisu nedostal, zrejme sa rozhodcovia rozdhodli ho neuznať napriek tomu, že jeden z nich signalizoval jeho regulárnosť.

Záver zápasu znechutil domácim Bystričan Rendla, ktorý pri poslednej hernej situácií ‚knokautoval‘ Bílika. Martinovi trvalo niekoľko minút, kým sa dokázal z palubovky postaviť, o jeho zdravotnom stave a prípadnom zranení vás budeme informovať.

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 101:76 (28:19, 22:26, 24:14, 27:17)
Body KN: Bílik 22 (4 trojky, 8 doskokov), Stevens 21, Thompson 17 (13 doskokov), Šoška 14, Simpson 8, Kozlík 7, Dubovský 5, Lowe 2