Šport 2013. 01. 08.

Komárno neuspelo v šlágri proti Leviciam (+ video)

V dohrávke 24. kola SLOVAK SPORT.TV BASKET extraligy na seba narazili v derby zápase mužstvá Astrum Levice a líder tabuľky MBK Rieker Komárno.

Do stretnutia lepšie vstúpilo domáce mužstvo, ktoré na lídra vybehlo agresívnou hrou v obrane. Obuvníci si nedokázali pripraviť ideálne strelecké príležitosti a pôsobili nervóznym dojmom aj v defenzívnej činnosti. Žlto- zelení po piatich minútach hry viedli 10:3 a hosťom sa ani v ďalších minútach nepodarilo zlepšiť celkový herný prejav. Úvodnú štvrtinu vyhrali domáci v pomere 26:12.

Na začiatku druhej desaťminútovky opäť úradovali Levičania, ktorí držali bezpečný odstup od súpera. Komárnu nevychádzala najmä hra pod košom kde sa Kevin Thompson len ťažko presadzoval cez dobre hrajúcu domácu dvojicu Nuhanovič, Simmons. V závere štvrtiny však predsa len prišla svetlá chvíľa pre mužstvo Františka Róna, ktoré po sérii nepremenených šancí Levíc postupne stiahlo stratu na prijateľných šesť bodov. Polčasové skóre stanovil strelou za dva body domáci Addison na 38:30.

Po veľkej prestávke však Komárňania nenadviazali na hru zo záveru prvého dejstva. Najmä vďaka vlastným chybám dostali domácich do hernej pohody, ktorých náskok znova narastal. Takmer počas celej tretej štvrtiny nepustili hostí na rozdiel menší ako deväť bodov. Navyše obuvníkom nevychádzala streľba spoza oblúka a ani z trestných hodov.

V záverečných desiatich minútach už Astrum drámu nepripustil ba dokonca ešte dokázal zvýšiť svoj náskok, ktorý bol najvyšší v poslednej minúte a to osemnásť bodov. Domáci si tak pripísali cenné víťazstvo nad lídrom extraligovej tabuľky. Napriek tomu však početná skupina fanúšikov z Komárna poďakovala hráčom, i keď za jeden z najhorších výkonov v prebiehajúcej sezóne.

Hráči MBK musia túto prehru rýchlo hodiť za hlavu, pretože v stredu 9. januára zavíta do Komárna v rámci 25. kola mužstvo Nitry. Ďalší derby zápas začne v stredu tradičnom čase o 18:00 v mestskej športovej hale. Komárno do toho

LEVICE – KOMÁRNO 72:55 (26:12, 12:18, 17:14, 17:11)
ASTRUM:
 Fields 15, Nuhanovič 11, Kemp 8, Simmons 8, Mrviš 7 (Nuber 9, Vojtek 8, Addison 6, Marchyn 0, Lehman 0). Tréner: O. Meleščenko.
MBK RIEKER: Thompson 12, Bílik 11, Lowe 10, Kratochvíl 8, Dubovský 2 (Šoška 4, Stevens 4, Kozlík 4). Tréner: F. Rón.
TH: 11/8 – 19/12. FAULY: 22 – 20, 5 faulov: 37. Kozlík. TROJKY: 4 – 3. 1700. Gabara, Šarišský, Kovalčík. ŠTVRTINY: 26:12, 12:18, 17:14, 17:11

TEXT: T. Bese

Ostatné zápasy 24. kola (5. január 2013)

SVIT – INTER 79:88 (17:31, 33:45, 58:62)
BK ISKRA: Stewart 29, Henderson 11, Allen 8, Boyer 2, Znanec 2 (McNeal 14, Mascoll 7, Míčka 3, Findura 3, Hrabčák 0).Koučoval: D. Solomon
BRATISLAVA: M. Rančík 29, Miloševič 13, Graham 9, Bulatovič 5, Kuffa 2 (Jackson 26/6 trojok, Nelson 2, Urland 2, Devrnja 0). Tréneri: M. Ondruš a M. Adamčík.
TH: 12/7 – 20/12. FAULY: 19 – 18. TCH: 34. Znanec. TROJKY: 4 – 9. 600. Brziak, Daňo, Karniš.ŠTVRTINY: 17:31 16:14 25:17 21:26

PRIEVIDZA – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 94:87 (21:20, 48:40, 68:51)
BC:
 Harris 23, Falkner 12, Powers 12, Baťka 9, Godbold 8 (Manns 18, Jašš 8, Žiak 4, Šturcel 0). Tréner: R. M. Jiménez.
BK 04 AC LB: Acker 24, Mandič 23, Burke 15, Kožár 12/4 trojky, Baldovský 7 (Hovaňák 5, Š. Bečarik 1, R. Bečarik 0).Tréner: M. Černický.
TH: 30/24 – 13/10. FAULY: 21 – 25, 5 faulov: 30. Žiak, 40. Baťka – 38. Acker. TCH: 30. Žiak, 34. Lavička domácich – 29. Hovaňák, 34. Mandič. TROJKY: 6 – 9. 2700. Gabara, Ženiš, Turčin.ŠTVRTINY: 21:20, 27:20, 20:21, 26:26.

BANSKÁ BYSTRICA – HANDLOVÁ 90:84 (22:26, 50:43, 67:67)
ŠKP:
 Gavran 20, Pane 14, Rendla 12, Dahlman 10, Körner 2 (Jankovič 14/4 trojky, Koczkáš 8, Smajlagič 6, Dorazil 4, Cvitanovič 0). Tréner: I. Kurilla.
MBK: Bridgewaters 36/5 trojok, Crimmins 16, Haviar 12, Vido 4, Dunston 2 (Kiss 7, Golian 4, Payton 3, Podhorský 0, Boor 0). Tréner: K. Kučera.
TH: 31/17 – 24/17. FAULY: 19 – 25, 5 faulov: 40. Crimmins. TROJKY: 7 – 9. 700. Lukáč, Hančík, Kurpaš. ŠTVRTINY: 22:26, 28:17, 17:24, 23:17.

ZDROJ: Denník Šport