Šport 2013. 12. 04.

Komárno nezvládlo záver zápasu v Handlovej

Basketbalisti MBK Rieker Komárno cestovali v stredu do Handlovej, kde s domácim basketbalovým klubom odohrali zápas 17 kola Slovak Sport.TV Basket Extraligy mužov. Ten im ale proti tímu zo spodnej polovice tabuľky nevyšiel podľa predstáv. Pod prehru a stratu dôležitého bodu sa podpísala najmä prvá a posledná päťminútovka.

V tej prvej hráči od rieky Dunaj strelili iba dva body. Prehrávali už 2:12. Ofenzívne sa v prvej polovici zápasu trápil kapitán Kozlík, ktorý minul všetky tri svoje trojbodové pokusy. Darilo sa najmä Mylesovi s Biličom, avšak na listinu strelcov sa postupom času zapisovali aj ďalší hráči hostí. Vďaka tomu Komárňania za tri minúty dorovnali na 14:14, no Handlovčania sa pozbierali a zásluhou trojice Slovákov Mrviš – Vojtek – Haviar si vypracovali malé štvrtinové vedenie 22:18.

Druhá štvrtina bola vyrovnaná a až v závere sa domácim podarilo vytvoriť si náskok. To bolo spôsobené najmä tým, že Komárňanom opäť odišla ofenzívna sila a za posledné tri minúty dali iba dva body – po peknej prihrávke sa takmer s klaksónom presadil Joyner. Do šatní sa tak išlo za stavu 44:37.

Ani v tretej štvrtine sa Komárno nedostalo do vedenia. Manko síce zmazali Obuvníci hneď v úvode, ďalšie útoky súpera sa mu ale ubrániť nepodarilo. V nervóznom zápase si tak domáci držali na tabuli miernu prevahu a po troch štvrtinách vyhrávali 63:60.

Podobný scenár pokračoval vo štvrtej časti hry až do 36. minúty. Vtedy Kenny Hall po veľmi dobrej prihrávke od Juevola Mylesa zakončil za dva body a Komárno šlo do vedenia 73:71. V defenzíve to ale išlo naďalej ťažko. Zohratí Handlovčania dokázali dostatočne rozpohybovať obranu a premieňali všetky dôležité strely. Tá najviac dôležitá prišla presne minútu pred koncom. Gudzič spoza oblúka dostal Baníkov do vedenia 80:77. Bola to prvá trojka Handlovej v tejto štvrtine. Komárňania znervózneli a napriek oddychovému času stratili v útoku loptu. Gudzič potom pridal ďalšie dva body a hráči MBK Rieker COM-therm Komárno už odpovedať nedokázali.

MBK Handlová – MBK Rieker Com Therm Komárno 86:81 (22:18, 22:19, 19:23, 23:21)
Najviac bodov: J. Vojtek 17, Mrviš 17, Haviar 15 – Myles 18, McElrath 18, Bilič 15
TH: 21/20 – 21/13, fauly: 22 – 22, trojky: 4 – 4, rozhodovali: Fuska, Szibilla a Kurpaš, 350 divákov