Šport 2013. 08. 30.

Komárno otvorilo prípravu pohodlným víťazstvom

prvyprapravak (1 of 1)
Sériu desiatich prípravných zápasov otvorili basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno doma proti druholigovému maďarskému celku MTK Törökbálint. Kvalitatívny rozdiel bol zjavný prakticky od začiatku. Hra hostí stačila na vyrovnané skóre iba do stavu 10:10.

V úvode sa zaskvel Bandi Šoška, ktorého pri každom striedaní vyprevádzal mohutný potlesk asi štyroch stoviek fanúšikov. V zápase si zahral každý hráč Komárna. Diváci sa v prvom polčase potešili niekoľkým smečom v podaní amerických posíl Halla a Joynera. Prvý menovaný ukázal, nielen mohutný výskok, ale aj slušnú streľbu zo strednej vzdialenosti.

Rozohrávač Myles bol zatiaľ zakríknutý, sústredil sa na skúšanie nacvičených signálov, ako na samostatné zakončovanie. Druhý polčas už nebol taký divácky atraktívny. Hráči Komárna bezpečne kontrolovali nadobudnutý náskok a napriek malému iskreniu z ihriska odchádzali z ihriska s pohodlným víťazstvom.

Najbližšie hrajú Komárňania v utorok 3. septembra v Törökbálinte, v sobotu 7. cestujú do Sopronu. Doma ich uvidíme 10. septembra, kedy privítajú Falco KC Szombathely a 12. septembra, kedy si zmerajú sily s tímom BK Lions Jindřichův Hradec.

MBK Rieker COM-therm Komárno – MTK Törökbálint 95:68 (26:19, 44:32, 71:48)