Šport 2012. 09. 05.

Komárno podľahlo v príprave Leviciam

Dvojzápas s Astrumom otvorili Komárňania prehrou v domácom prostredí. Reparát bude v piatok v Leviciach.

Ako prví sa vedenia v zápase ujali po dvoch minútach domáci, no kvalitný súper dokázal odpovedať. Mierny náskok červeno-bielych, ktorí po 5 minútach hry viedli 11: 5 Levičania rýchlo zmazali a po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 19:19. Druhá štvrtina sa niesla v réžii hostí, ktorí kontrolovali hru na oboch stranách palubovky, na Komárňanov platil najmä rýchly pohyb trojice amerických guardov. V polčase viedli hostia už o 15 bodov.

Po prestávke hrali domáci akoby vymenení a dotiahli sa na súpera na rozdiel 2 bodov. V hre o víťazstvo pred solícne zaplneným publikom držal obuvníkov najmä rozohrávač Chris Lowe, ktorý veľa vnikov a zakončení potiahol sám. Potom však opäť prišla sústredená hra hostí za ktorých sa zaskvel ex- Komárňan Siniša Bilič. V poslednej trojminútovke nemožno uprieť snahu Komárna o vyrovnanie, no žlto- zelení si vezú domov zaslúžené víťazstvo.

MBK Rieker Komárno – ASTRUM Levice 71:82 (32:47)