Šport 2012. 11. 22.

Komárno posilní Amin Stevens (+Video)

Do Komárna prichádza posila miesto “vypapierovaného” Robinsona. Dvadsaťdva ročný americký forward dnes ráno “pristál” v Komárne. 

Chvíľu bolo okolo posilnenia kádra MBK Rieker Komárno ticho. Tím musel opustiť forward Nasir Robinson, ktorý dosahoval slušné čísla. V piatich zápasoch nazbieral počas priemerne dvadsiatich minút 14 bodov a päť doskokov na stretnutie. Problémom boli papiere, ktoré obuvníkom skomplikovali situáciu.

Manažér Jozef Paulík potvrdil, že manažment mal rozrobených viacerých hráčov a za Robinsona napokon našli adekvátnu náhradu. Tá vo štvrtok poobede vystúpila z lietadla. To, či v sobotu bude môcť nastúpiť v Spišskej Novej Vsi je zatiaľ otázne. “Závisí to od toho, ako rýchlo sa stihnú vybaviť formality,” povedal na margo posilnenia kádra Paulík.

Fanúšikovia tak museli čakať na rozuzlenie až do včera večera, kedy facebooková stránka MBK Rieker Komárno potvrdila “prírastok” v osobe Amina Stevensa. Ten nastupoval v najvyššej vysokoškolskej lige za tím Florida A&M University a v minulej sezóne zaznamenal v priemere 17 bodov a 10 doskokov na zápas.

Dvadsaťdva ročný forward, celým menom Amin Khalil Stevens, si dlhodobo udržiaval vysokú úspešnosť streľby a rád baví divákov aj smečmi. Atleticky vyspelý hráč, ktorý sa nebojí ísť do traficu a vypýtať si faul. Skvelý na doskoku pod oboma košmi, čo dokazuje aj jeho double-double štatistický priemer z posledného roku na univerzite.  Tak vitaj, Amin a veľa šťastia!

Vyjadrite svoj názor