Šport 2014. 02. 22.

Komárno s novým rozohrávačom

28. decembra 2009. To bol deň, kedy komárňanský basketbalový klub ohlásil príchod historicky druhého Američana do klubu – TJ Bannistra. Pred ním odohral 18 zápasov v drese Komárna tiež rozohrávač Drew Gibson, v sezóne 2008/2009.

TJ Bannister sa pripojil k tímu na konci roka. Krátko na to sa k nemu pripojil Bahamčan Burrows. Od toho momentu už po Komárňanskej palubovke behali dvaja hráči tmavej pleti spoza mora v každej sezóne. Začali tak postupne vytláčať obvyklých Balkáncov.

V Komárne sa vystriedali na poste rozohrávača po TJovi aj JJ Jones (2 sezóny), Chris Lowe (1 sezóna),Vince Simpson (24 zápasov) a napokon tohtoročný Juevol Myles. Dnešným domácim zápasom proti Nitre sa prvým rozohrávačom v tíme Komárna stáva opäť „nie-Američan“. Po viac ako štyroch rokoch.

„Neboli sme spokojní s Mylesom. Je to výborný hráč, ale nie typický rozohrávač, ktorý vytvára šance pre ostatných. On hrá skôr na seba,“ povedal pre portál Basket.sk manažér klubu Jozef Paulik. Miesto neho povolali Komárňania do zostavi Srba – Krsta Bjelicu.

„V tejto fáze sme potrebovali rozohrávača, ktorý pozná európsky basketbal. Mali sme aj ponuky z amerických univerzít, ale je známe, že takíto hráči potrebujú minimálne jeden až dva mesiace, pokiaľ si zvyknú na európsky štýl. Hľadali sme basketbalistu, ktorý vie zapadnúť do tímu. Mal by riadiť hru a vytvárať situácie pre ďalších spoluhráčov. Je dostatočne skúsený a prichádza z bosnianskej ligy, a tá nie je slabá,“ vysvetľoval Paulik.

Rozohrávač Krsto Bjelica má 25 rokov, 192 centimetrov a doterajšiu časť sezóny prežil v klube bosnianskeho tímu Bosna ASA BH Telecom Sarajevo, ktorý okupuje stred tabuľky. Nazbieral tam 13,1 bodu a 5,4 asistencie v 16 zápasoch.