Mesto 2020. 10. 12.

Komárno sa rozšírilo o novú gynekologickú ambulanciu

Profesionálne stroje, príjemné prostredie, priateľský prístup a odborné znalosti. Už hneď pri vstupe a v čakárni sa klientky pôrodníka a gynekológa MUDr. Sebastiána Ulricha stretávajú s príjemnou atmosférou a následne aj samotná ordinácia ponúka pacientom srdečný vzhľad a moderné vybavenie.

MUDr. Ulrich získal svoj titul v roku 2014 v Prahe a vďaka absolvovaniu 5-ročnej praxe v komárňanskej nemocnici, účasti na kongresoch a učeniu, sa mu v novembri 2019 podarilo úspešne absolvovať aj komplexnú skúšku o spôsobilosti na európskej úrovni.  „Moje zameranie nebolo nikdy tajomstvom. V rodine máme mnoho lekárov, jedným z nich je aj môj otec, ktorý je rovnako ako ja pôrodník a gynekológ. Matematika mi išla tiež, ale z tej ma bolela hlava,“ hovorí so smiechom. „Lekárska práca je taká, že keď sa s ňou človek dostane do kontaktu, tak si ju hneď obľúbi. Niektorí si myslia, že som sa pre túto profesiu rozhodol kvôli tlaku zo strany rodičov, ale pravdou je to, že už na strednej som si viac rozumel s dievčatami ako s chlapcami. Tu im viem pomôcť s hormónmi, môžem operovať a pomáhať pri pôrode. Mám taký pocit, že toto je tá práca, pri ktorej prežívam toľko radosti, že keď prídem domov k svojej malej rodinke, tak aj s nimi sa viem podeliť o tento pocit.“

Sebastián, ktorý roky pracoval po boku hlavného lekára v nemocnici, mal vždy v pláne otvoriť si vlastnú ordináciu. Na mieste ordinácie bývalej alergológie sú všetky prvky ultrazvuku spojené veľkou televíznou obrazovkou, takže je možné pohodlne sledovať jednotlivé kroky vyšetrenia:

  • 3D ultrazvuk so 4D sondou – dokáže vyhotoviť 3D záznam dieťaťa, pohyb môže byť zaznamenaný v 4D a vďaka funkcii iLive je obraz dieťaťa ešte živší. Pre toto vyšetrenie už nebudete musieť ďaleko cestovať.
  • CTG stroj – sa používa na dôkladné vyšetrenie počas posledných 2-4 týždňov tehotenstva. „Toto vyšetrenie sa dá absolvovať aj u nás a tak nemusíte čakať v nemocnici. Tam keď sa pacienti nahromadia, tak je potrebné čakať aj hodiny, keďže dôkladné vyšetrenie trvá najmenej 20 minút.“ Stroj sa nachádza v samostatnej miestnosti, kde je možné prispôsobiť sa pacientke na základe jej stavu a tak vypočuť si zvuk srdiečka dieťaťa.
  • Kolposkopia – zabezpečuje, že počas vyšetrenia je možné určiť presné miesto odberu vzorky a to vďaka 15-násobnému zväčšeniu. Zabezpečuje tiež presnejšiu diagnostiku a určenie včasných odchýlok a problémov.
  • „Príjemnou zmenou je tiež aj ohrievač na gél, ktorý si pacientky veľmi pochvaľujú.”

Spätná väzba je nesmierne dôležitá pre mladého lekára, takže otvorenie vlastnej ordinácie je pre neho obzvlášť veľkou radosťou. „Doteraz som sa stretával s mamičkami len vtedy, keď som mal šťastie a po rokoch znova rodili u mňa. Chýbalo mi to, aby som sa mohol spýtať na ich názor na mňa a tiež aby som im sám mohol urobiť diagnostiku. Častokrát sa napríklad rozhodnem pre humor, aby som zlepšil pacientke náladu. Veľakrát mi to vyjde, ale nie vždy. Snažím sa prispôsobiť, čo aplikujem aj do bežnej práce, keďže často zisťujem, že nie všetko je úplne jednostranné ako ma to napríklad učili. Ambulantný lekár po narodení sleduje hojenie rán, problémy počas šestonedelia a regeneráciu vonkajších a vnútorných poranení. Takto mám väčšiu šancu pre získanie spätnej väzby.“

Novootvorená ambulancia sa teší na svoje nové klientky. „Momentálne pracujem aj v nemocnici, ale pacientov prijímam kedykoľvek po konzultácii na FB stránke alebo telefonicky. Napríklad vo štvrtok som tu vždy.“

Vydávanie on-line receptov a spoluprácu s lekárňou v bezprostrednej blízkosti tiež uľahčuje celkovú návštevu.

Ambulancia sa nachádza za lekárňou na Vodnej ulici, na Ulici hlboká 10. Konzultovať je možné na tel. čísle 0949301900.

(PR)