Šport 2013. 10. 15.

Komárno sa stane dejiskom Majstrovstiev Európy v Capoeire

Capoeira sa stáva čoraz populárnejšou aj u nás. Komárňania si môžu ‚pochutnať‘ na Majstrovstvách Európy. Verejne prístupné budú atraktívne zápasy Veľkého finále. 

Klub Vem Camará Capoeira sa najmä zásluhou Komárňana Tomáša Vu Thanha rozrastá na Slovensku a v Maďarsku. Graduado Latinho, ako ho poznajúj vo svete tohto bojového umenia, založil okrem Komárna aj v Győri, Tate, Nitre a mnohých ďalších. Zároveň bol organizátorom akcií, ako sú páskovanie, či majstrovstvá Slovenska.

Pre tento rok sa Latinhovi dostalo obrovského uznania v podobe výsady organizovať Majstrovstvá Európy. „Vo výberovom konaní sa hlasovalo a zaujali ich akcie, ktoré som už organizoval. Či už Batizada, Majstrovstvá Slovenska, alebo semináre. Vidia vo mne potenciál a veria mi. Je to veľká akcia a veľká zodpovednosť,“ hovorí Latinho.

Majstrovstvá Európy sú naplánované na 8. – 10. novembra. Budú spojené so seminárom, Latinho by bol rád, keby sa mu podarilo pritiahnuť širokú európsku špičku. Záverečné zápasy takzvaného veľkého finále budú dostupné širokej verejnosti. Uskutočniasa v športovej hale v nedeľu 10. novembra so začiatkom o 12:00.

TEXT: Tomáš Kottra

capoeira me komarno