Šport 2013. 10. 29.

Komárno si Handlovou výhru vziať nenechalo

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zápasom s MBK Handlová predohrali Komárňania stredajšie ôsme kolo. Hostia pricestovali v dobrej forme, veď ťahali päťzápasovú víťaznú šnúru.

Vyjadrite svoj názor v ankete i diskusii pod článkom!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tabs][vc_tab title=“Sumár zápasu“ tab_id=“1383051434-1-14″]

Komárňanskí basketbalisti sa pomaly dostávajú do formy. Svedčí o tom výkon v Nitre, ale aj pondelkový zápas doma s Handlovou. Ich hra naberá potrebné kontúry najmä v ofenzíve. Druhá polovica ihriska je stále slabinou Obuvníkov. V závere zápasu 8. kola sa síce Handlová presadiť nedokázala, no pramenilo to skôr z jej útočnej nemohúcnosti, ako z dobrej obrany Komárna. Množstvo hráčov súpera dostáva v zápase s Komárnom stále neprimerane veľa priestoru na perimetri.

V úvode dostal od rozhodcov stopku Dallis Joyner, takže väčšiu porciu času dostal Siniša Bilič a Ondrej Šoška. Ani jeden z nich nesklamal. Trochu viac sa v pondelok očakávalo od Kennyho Halla. Nechceli mu padať otvorené strely zo strednej vzdialenosti, na ktoré sme zvyknutí.

V zápase s nebezpečnou Handlovou zahviezdili najmä dvaja hráči- rozohrávač Juevol Myles a kapitán Marek Kozlík. Prvý menovaný najmä v závere šliapol na plyn a mal obrovský podiel na záverečnom šprinte Komárna. Streľba z ťažkých pozícií, doskoky a prihrávky na premenené strely poukázali na veľkosť tohto hráča.

Marekovi Kozlíkovi zase padali dôležité trojky vtedy, keď sa jeho spoluhráči topili v ofenzívnej nemohúcnosti. Dal ich napokon štyri, čo je polovica úspešných trojkových pokusov celého tímu.

Negatívom bola určite hluchá osemminútovka z prelomu tretej a štvrtej časti hry. Handlovčania vďaka zónovej obrane znížili z desaťbodového náskoku a otočili stav stretnutia vo svoj prospech. Komárno vtedy v útoku nedokázalo vymyslieť nič. A ak už došlo k strele, lopte sa nechcelo ísť do koša. Napokon však do útoku zavelili spomenutí Kozlík s Mylesom a Komárno záver kontrolovalo.

Podľa portálu Ahoj Komárno sa hráčom zápasu stal Juevol Myles s 19 bodmi, 8 asistenciami a 6 doskokmi.

MBK Rieker COM-therm Komárno – MBK Handlová 83:74 (20:16, 45:35, 55:58) v predohrávke 8. kola
Body KN:
 Myles 19, Kozlík 15/4 trojky, Hall 10, Bilič 8, Joyner 4 (Kovačevič 15, Stojanov 6, Šoška 6, Szabó 0).
Body HA: Veličkovič 16/4 trojky, Savič 13, Gudzič 7, Mrviš 7, Štorcel 5 (Haviar 12, Vojtek 10, Ridzoň 4).
TH: 16/13 – 19/14. FAULY: 20 – 22, 5 faulov: 33. Štorcel, 38. Savič. TROJKY: 8 – 8. 530. Tomašovič, Matejčík, Turčin. ŠTVRTINY: 20:16, 25:19, 10:23, 28:16.

TEXT: Tomáš Kottra

[/vc_tab][vc_tab title=“Priebeh zápasu“ tab_id=“1383051434-2-43″]

Stretnutie otvoril trojkou hráč v tmavom drese – Štorcel, no Komárňanom sa čoskoro podarilo vyrovnať zásluhou zámorských posíl. Preťahovanie sa o drobné vedenie skončilo sériou 9:3 v prospech domácich, ktorí sa tak minútu a pol pred koncom prvej časti hry dostali do vedenia 19:13. Do jej záveru padali už len trestné hody, skončila sa za stavu 20:16.

V druhej časti hry sa Handlovčania pomaly priblížili na dostrel. Po nikým nebránenej Haviarovej trojke sa dostali Handlovčania do vedenia 25:24, no o takmer štyri minúty neskôr bolo v Komárne veselo, pretože stav ukazoval 37:27 pre domácich. Vtedy Komárno podstatne zlepšilo obranu, Bilič a Kozlík si pripísali tri zisky a koše im padali s ľahkosťou. Za Handlovú potom zabojovali veteráni Ridzoň a Vojtek, no Komárňania držali krok a aj svoj desaťbodový náskok. Handlovčania dohrávali polčas oslabení o Saviča (4 osobné chyby) a Gudziča (zranenie).

Do druhej polovice zápasu nastupovali Komárňania s náskokom 10 bodov. Od stavu 52:44 však do konca tretej časti hry dali len tri body, vďaka čomu Handlovčania znížili, vyrovnali a dostali sa do vedenia. Komárno nedokázalo na zónovú obranu nič vymyslieť, hráči to skúšali zo strednej vzdialenosti, alebo spoza oblúka.

V poslednej štvrtine pokračovali Komárňania v nevýraznom výkone. V úvode zvyšoval nepokrytý Velilkovič trojkou na 55:61, Handlovčania si náskok chvíľu držali. Domácich ale nakopol dvoma trojkami kapitán Kozlík a vyrovnal na 63:63. Hostia ešte šli do štvorbodového vedenia, no po vyfaulovaní sa Štorcela začali Handlovčania strácať lopty. Výsledkom toho bol nástup domácich a hviezdne chvíle rozohrávača Juevola Mylesa, ktorý premieňal ťažké strely, doskakoval a prihrával spoluhráčom do čistých pozícií. Baníci odpovedať už nedokázali a tak sa zápas skončil za stavu 83:74.

Body KN:

[/vc_tab][vc_tab title=“Záznam“ tab_id=“1383051611585-2-3″]

Záznam zápasu nájdete TU!

[/vc_tab][vc_tab title=“Ostatné zápasy“ tab_id=“1383051717242-3-6″]

Extraliga muži – 8. kolo (30. október 2013)

Pondelok:

Body KN:

Streda:

INTER – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 94:57 (32:24, 57:31, 73:46)
BK INCHEBA BRATISLAVA:
 Graham 21, Baťka 11, Miloševič 10, Bílik 9/3 trojky, Harrison 6 (Musil 13, Starosta 13, Bulatovič 6, Kuffa 5). Tréner: O. Meleščenko.
BK 04 AC LB: Painter 24, Sek 14, Baldovský 9, Hovaňák 8, Š. Bečarik 0 (Kreps 2, Brutovský 0, Bukowiecki 0, Krajňák 0, Znanec 0). Tréner: M. Černický.
TH: 11/8 – 11/8. FAULY: 13 – 15. TROJKY: 8 – 7. 650. Ženiš, Turčin, Hančík. ŠTVRTINY:32:24, 23:7, 16:15, 21:11.

SVIT – LEVICE 112:84 (28:27, 57:44, 85:63)
BK ISKRA:
 Berkis 22/6, L. Jackson 19, Channels 18, S. Jankovič 17/5, McNeal 14 (Židzik 8, Míčka 5, Hrkač 4, Findura 3, Dratva 2, Novák 0, Buday 0). Tréner: D. Solomon.
BK PATRIOTI: Klár 19, Anuna 18, Wright 15, Lockhart 10, Klein 0 (Obade 8, Galata 6, Števko 5, Marchyn 2, Brecska 1, Simončík 0). Tréner: L. Lutovský.
TH: 22/16 – 24/12. FAULY: 25 – 23, 5 faulov: 34. Klein TROJKY: 14 – 4. 500. Brziak, Lukáč, Kovalčík. ŠTVRTINY: 28:27, 29:17, 28:19, 27:21.

PRIEVIDZA – NITRA 72:84 (21:23, 42:36, 54:57)
BC:
 Santee 13, Jašš 12, Guede 10, Plannthin 3, Klarič 2 (Jefferson 18, Batina 8, Šturcel 2, Brliť 2, Lopičič 2). Tréner: K. Krajnovič.
EDYMAX SPU: Smajlagič 24/4 trojky, Lošovský 15, Sparks 14, Frazier 11, Nuhanovič 10 (Kosa 6, Karlovič 4, Kysela 0, Hašan 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 19/13 – 18/11. FAULY: 23 – 20, 5 faulov: 38. Guede – 37. Nuhanovič, 39. Lošonský.TROJKY: 5 – 5. 1900. Gabara, Tomašovič, Kurpaš. ŠTVRTINY: 21:23, 21:13, 12:21, 18:27.