Šport 2013. 04. 03.

Komárno si na súpera ešte počká

MBK Rieker Komárno čaká na meno svojho semifinálového súpera. Bude ním Svit, Prievidza, alebo Spišiaci?

485242_10151554594100559_33189630_n
Foto: www.unophoto.sk, Molnár Mónika

Keď si basketbalisti Komárňanského Riekeru vybojovali najvyššiu priečku pred nadchádzajúcim play-off, čakal ich papierovo najslabší súper. Handlovský Baník mal zlý ročník, vyhrával len veľmi sporadicky. Spomedzi všetkých štvrťfinálových sérii mala byť táto najjednoznačnejšia.

Napokon, realita nemala tak ďaleko od plánov. Komárno vyhralo tri zápasy v rade a ukončil tak sezónu Handlovčanov. Zápasy samotné, azda s výnimkou prvého, ale nemali priebeh, aký by sa čakal pri pohľade na rozdielne výkony oboch tímov. „Ja som nečakal, že to bude ľahké, pretože žiadne play-off nie je ľahké. Naopak, niekedy je horšie nastupovať ako výrazný favorit proti tímu, ktorý nemá čo stratiť a hrá uvoľnenejšie. Naše výkony boli troška kŕčovité, ale som rád, že sme to zvládli a vyhrali 3:0,“ vrátil sa k zápasom tréner Komárna František Rón.

Podľa neho je nasledujúca pauza pred začiatkom semifinále dvojsečná. Chalani si síce môžu dobre a bez stresu zatrénovať, no na druhej strane je to zlé, pretože vypadneme z určitého zápasového rytmu,“ myslí si F. Rón. Vedenie tímu sa snaží udržiavať hráčov v zápasovom tempe aspoň pomocou modelových zápasov medzi sebou, aj dnes majú jeden na programe. Coach Frank vidí pred ďalším kolom priestor na zlepšenie na oboch stranách ihriska: „Hlavne budeme chcieť popracovať na obrannej fáze a možno aj zmeníme niektoré útočné systémy, aby sme zase mali niečo nové na súpera,“ plánuje

Ondro Šoška vníma prestávku skôr ako pozitívum: „Myslím si, že to môže byť výhoda. Predsa len sme mali nejaké menšie zranenia, takže je čas to poriadne doliečiť, oddýchnuť, ale aj dobre si zatrénovať a byť nahecovaní na ďalšie zápasy.“ 

Pri pohľade na najbližší hrací deň ‚Obuvníkov‘ vystávajú dve otázky. Bude mužstvo fit? A kto bude napokon súperom Komárna?

Na prvú odpovedal legionár z Česka Jan Kratochvíl: „Verím, že budeme kompletní. Na semifinálový zápas je ešte dostatočný čas na to, aby sa dal Marek poriadne dokopy. Už trénuje, musí pomaličky pridávať záťaž. Verím, že bude na semifinále v poriadku. Ja mám po chorobe a mal by som byť tiež v poriadku,“ povedal na margo absencií v zápasoch s Handlovou kapitán mužstva.

„Nikto sa nemôže ani na sekundu šetriť, pretože by sa to mohlo vypomstiť,“ menuje J. Kratochvíl princípy, na ktorých chcú postaviť Komárňania ďalší úspech. „Taktiež dodržiavať pokyny a taktické body trénera. Nesmieme sa nechať rozhodiť  spornými výrokmi rozhodcov.“ O. Šoška vidí silu vo výhode domáceho prostredia. „Verím tomu, že nám to výrazne pomôže. Máme skvelých fanúšikov, ktorí nás za každej situácie ženú dopredu. Práve preto sme bojovali až do konca aby sme šli do play-off z prvej pozície, pretože si doma veríme“.

Čo sa týka súpera, ktorý Komárňanov vyzve, možné sú tri alternatívy. Ak by sa podarilo postúpiť Iskre Svit, tak v sobotu 13. apríla zavíta na horúcu palubovku Komárna práve Iskra. V opačnom prípade bude s Komárnom o finále bojovať s víťazom z dvojice Spišská nová Ves – BC Prievidza. Zatiaľ čo Kraťo vidí ako najschodnejšiu cestu Spišiakov, tréner F. Rón si myslí, že všetky tímy, ktoré ostali v súťaži sú nebezpečné. „Nedokážem si tipnúť ďalšieho súpera. Myslím si, že obe zvyšné série sa budú hrať na plný počet zápasov,“ predpovedal.

TEXT: T. Bese, T. Kottra