Šport 2012. 01. 19.

Komárno si prišlo na Spiš len po prehru

Oba tímy vstúpili do zápasu s odhodlaním vyhrať. Domácich mátajú zlé výkony z posledného obdobia a Komárno tiež nemá na prelome rokov oslnivú formu. Komárňania z posledných 5 zápasov vyhrali iba jeden, Spišiaci dva.
Hra bola dynamická z oboch strán, koše padali už od úvodu a čakalo sa na to, kto vysoké tempo nevydrží. V prvej štvrtine šli oba tímy bok po boku, mierne navrch mali však domáci, ktorí sa tesne pred prvou prestávkou dostali do päťbodového vedenia, no Jones s poslednými sekundami trafil trojku, čím znížil na 23:21.

V druhej štvrtine sa hostia ďalšou trojkou, tentoraz z rúk Szaba, dostali do vedenia. Síce si ho domáci ešte na chvíľu vzali, no od stavu 29:26 predviedlo Komárno šnúru 0:14. Je preto škoda, že za poslednú polminútu sa Spišská rozbehla aspoň natoľko, aby korigovala na 36:40.

Ak by začínali hráči MBK Rieker Komárno druhý polčas s dvojciferným náskokom na konte, určite by sa im hralo lepšie. Oba tímy mali v úvode polčasu dobrú obranu, veď po takmer troch minútach bolo len 40:40, no potom sa opäť rozbehli ofenzívne hody. Komárňanov ťahalo bodovo vpred najmä duo Jones-Keller, no domáci neboli v útoku menej úspešní. Koniec štvrtiny priniesol jednobodové vedenie pre Komárno, keď s posledným útokom ešte nezakončili presne dva útoky.

Hostia museli v agresívnej obrane v závere zápasu poľaviť pre problémy s faulami, naopak Spišiaci bránili dobre najmä trojkárov. Presadiť sa vôbec nevedel ani Bilík, ktorý minul všetkých 6 trojkových pokusov. Domáci rýchlo v úvode poslednej štvrtiny prevzali vedenie v zápase, keď sa presadzoval najmä Baldovský. V poslednej päťminútovke sa už nedarilo Komárňanom bodovať. V závere sa za nádejného stavu 80:75 ešte postavil na ihrisko Bilík, no k strele sa nedostal. Domáci naopak ešte zvýšili svoj náskok a zápas bez drámy v závere dotiahli do víťazného konca.

Komárňania tak stratili kontakt s čelom tabuľky a Dostať sa na druhé miesto bude veľmi náročné. Momentálne je ale dôležité naladiť sa na víťaznú vlnu a nezačať sa prepadávať v tabuľke, veď od siedmeho miesta delia Komárno len tri body! Začiatok šnúry by mohol byť už najbližší sobotný zápas proti Žiline – začiatok tradične o 18:00!

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 85:75 (23:21, 13:19, 24:21, 25:14)
Najviac bodov: C. Jefferson 18, Lošonský 17, A. Jones a Baldovský po 16 – J. Jones 20, Keller 17, Bilič 11
TH: 32/23 – 9/7, fauly: 17 – 27, trojky: 4 – 4, rozhodovali: Zubák, Šarišský a Perečinský, 1000 divákov

TEXT: ahojkn

Ostatné zápasy 26. kola:

BK Bemaco SPU Nitra – BK Iskra Svit 75:60 (19:16, 16:17, 20:15, 20:12)
Najviac bodov: Clemente 21, Tomek 19, Žiak 18 – Polakovič a Cvitanovič po 14, Čosič 11
TH: 22/13 – 18/10, fauly: 14 – 21, trojky: 0 – 4, rozhodovali: Šramko, Hančík a Macura, 400 divákov

MBK Handlová – ŠKP Banská Bystrica 101:74 (32:17, 22:20, 28:13, 19:24)
Najviac bodov: Anthony Jones 25, Golian 24, Hampton a Madaj po 10 – Körner 20, Kitts 18, Rendla 12
TH: 10/6 – 20/7, fauly: 22 – 15, trojky: 11 – 7, rozhodovali: Ženiš, Margala a Turčin, 600 divákov

BK Váhostav-SK Žilina – BC Prievidza 67:74 (12:28, 28:15, 18:10, 9:21)
Najviac bodov: Tilandy 16, O. Šoška 13, D. Stojanovič 10 – Pelle 26, Averink a Phillips po 14
TH: 23/19 – 33