Šport 2012. 12. 29.

Komárno si v druhom polčase vzalo na Spišiakov valec

V Komárne sa napokon dráma nekonala, hoci Spišiaci boli v druhej desaťminútovke v 8 bodovom vedení

V doterajšom priebehu ligy si Komárno i Spišská Nová Ves vo vzájomných dueloch držali domáce palubovky. Komárno navyše ešte pred svojimi divákmi neprehralo a po neúspechu u majstra z Prievidze si potrebovalo napraviť chuť. Spišiaci tak merali cestu na veľmi ťažký zápas, v ktorom dokázali byť súčasnému lídrovi vyrovnaným partnerom len v prvom polčase.

V trinástej minúte, po dobrom vstupe do druhej časti hry, už hostia vyhrávali o osem bodov 29:21. No potom sa ich ofenzíva zastavila na čísle 34 a pohla sa až v osemnástej minúte, kedy najmä zásluhou Kozlíka bolo 41:34 pre domácich.

Do konca druhej časti hry hosťom už nič z hry nepadlo a v druhom polčase v defenzíve nestíhali na dobre rozbehnutý domáci celok. Kozlík pokračoval v dobrom výkone, pridal sa aj Thompson, Stevens a Lowe a keď tri minúty pred koncom zvyšoval Bílik na 83:54, bolo jasné, že sa bude dohrávať s jasným víťazom.

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:73 (21:22, 25:15, 29:17, 15:19)
Najviac bodov: Thompson 17, Bílik 15, Kratochvíl, Kozlík a Lowe po 12 – Acker 20, Mandič 15, Brke 12
TH: 22/14 – 13/8, fauly: 19 – 22, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Lamoš, Hančík a Macura, 850 divákov